Poslední venkovní zápas nás čeká v Jablonci

​Poslední zápas na hřišti soupeře odehrají Teplice v sobotu od 17 hodin v Jablonci. Žlutomodrým jde stále o pohárovou Evropu, jejich jediným cílem je proto vítězství. „Víme, že když nevyhrajeme, tak už by to bylo hodně složité,“ říká za všechny brankář Tomáš Grigar.

Tepličtí půjdou do zápasu bez vykartovaných Kroba, Vondráška a Kučery, velký otazník navíc visí nad Ljevakovićem. Když k tomu připočítáme absenci dlouhodobě zraněných Nivalda a Hory, bude koučovi Danielovi Šmejkalovi chybět téměř polovina základní sestavy. „My tu káru za sebou táhli dlouho, teď se to tak sešlo. Já ale věřím, že si s absencemi dokážeme poradit,“ říká Šmejkal k momentální situaci. Také stoper Michal Jeřábek je optimistou: „Ty absence určitě budou komplikací. Kluci z lavičky, kteří tolik nehráli, se ale budou chtít ukázat. Já věřím, že odvedou dobrý výkon.“

Na Stínadlech panuje dobrá nálada, do Jablonce se všichni těší. „My nemusíme, ale chceme. Jablonec? Bude hrát v pohodě. Neposune se nahoru a ani dolů, bude si chtít zahrát. Doufám, že naše vůle po vítězství bude větší a že si odvezeme tři body,“ tvrdí Jan Vošahlík, který na jablonecké Střelnici působil šest let. „Z tehdejší doby pamatuju Víťu Beneše a Romana Valeše, pak už jen kustoda a další lidi z klubu.“

Na koho se nejvíc těší Tomáš Grigar? „Na nikoho. V Jablonci to vždy byly těžké zápasy. Doufám, že mi nikdo nedá gól a že to zvládneme. Jablonec tam má dobré hráče, zkušeného Hübschmana, vepředu Doležala, který teď má formu. Budeme se snažit je eliminovat.“

Jablonec je aktuálně sedmý, pět duelů v řadě ale nevyhrál. Během série padl doma 2:4 s poslední Příbramí, remizoval 2:2 s Plzní a 1:1 v Edenu se Slavií. „Potrápil Plzeň, Slavii, prohrál s Příbramí. Těžké říct, co nás tam čeká,“ klade Grigar na Střelnici otazník.

Na podzim Skláři vyhráli na Stínadlech 1:0, gól dával Kučera. V Jablonci naposledy žlutomodří uspěli za tři body 29. října 2011, kdy o výhře rozhodl gól Stožického.