Pokračuje vánoční charitativní aukce, draží se dres Tomáše Grigara

​V předvánoční čas probíhá vánoční aukce několika dresů a dalších fotbalových relikvií na podporu Nadačního fondu FK Teplice. Draží se postupně pět předmětů, které mají velkou sběratelskou hodnotu. Jako první šel do dražby dres současného trenéra FK Teplice Jiřího Jarošíka z jeho angažmá v Realu Zaragoza, který byl nakonec vydražen za 6000,- Kč, dále se dražily kopačky Tomáše Vondráška, které se vydražily za 5000,- Kč.

Aukce probíhají jako tradičně na facebookové stránce FK Teplice, od dnešního dne až do středy večer se draží dres Tomáše Grigara z utkání Poháru UEFA Austria Vídeň - AC Sparta Praha 0:1 z 30. listopadu 2006, ve kterém odchytal Tomáš Grigar celé utkání a vychytal nulu, aukce probíhá ZDE. Pod aukčním příspěvkem najdete také pravidla aukce.

Rozvrh vánočních aukcí je následující:
7. - 9. prosince
Dres Jiřího Jarošíka z Realu Zaragoza, za který nastoupil v ročnících 2009/2010 a 2010/2011 celkem k 56 utkáním ve španělské La Lize. Vydražen za 6000,- Kč.
10. - 12. prosince
Podepsané kopačky Tomáše Vondráška z jeho 250. ligového startu.
Vydraženy za 5000,- Kč.
13. - 15. prosince
Dres Tomáše Grigara z utkání Poháru UEFA Austria Vídeň - AC Sparta Praha 0:1 z 30. listopadu 2006, ve kterém odchytal Tomáš Grigar celé utkání a vychytal nulu.
16. - 18. prosince
Dres Rudolfa Řepky z utkání Generálních sekretářů členských států UEFA proti bývalým hvězdám světového fotbalu, v tomto zápase nastoupil Rudolf Řepka například proti Michelu Platinimu nebo Davoru Sukerovi.
19. - 21. prosince
Dres FK Teplice Jakuba Mareše ze sezóny 2008/2009 z venkovní bílé sady, při svém tehdejším angažmá v Teplicích nastupoval ještě s číslem 19.

Celé výtěžky z aukcí půjdou na transparentní účet Nadačního fondu FK Teplice. Ten byl založen v květnu 2020. Již v prvním roce svého fungování začal pomáhat jednotlivcům a organizacím ve svém okolí. V roce 2021 svoji pomoc ještě výrazněji prohloubil a to nejen díky příspěvkům hráčů a ostatních zaměstnanců klubu, partnerů, ale i fanoušků.
Za rok 2021 již rozdělil Nadační fond FK Teplice částku 275 259 Kč, další podpora je navíc ještě schválena a podpoří i další jedince či organizace, celekm tedy rozdělí více než 311 000 Kč.
V roce 2021 se pomohlo:
a) jednotlivcům: dvěma Štěpánkům, Marcele, Adamovi, Ivetě, Ireně, Majdalence, Vlastě, Vladimírovi, Heleně, Klaudii, Haničce, Míše, Terezce, Johance, Jáchymovi, Vašíkovi a dalším (např. některým mládežníkům FK Teplice).
b) organizacím: MS Centru Teplice, Domovu Důchodců v Bystřanech, Arkadii Teplice, Dětských domovům v Tuchlově, Krupce, Duchcově, Klokánku Teplice a Zvonkohře Teplice.