Po reprezentační přestávce přijede na Stínadla Zlín

Zlín v domácím prostředí? Navzdory remíze 2:2, která se na Stínadlech urodila na jaře, téměř vždy snadný soupeř. V sobotu se dá ale očekávat velmi těžké utkání, „ševci“ totiž dorazí do Teplic v roli týmu, který v této sezoně zatím ještě neprohrál, v tabulce drží senzační třetí místo.

„Český Leicester“, právě tak se Zlínu módně říká. Stejně jako anglický klub, který v minulém ročníku ovládl tamní prestižní ligu, i Moravané šokují. Navíc je zdobí podobné atributy, které dovedly „lišky“ k titulu.

„Že můžeme být první, kdo Zlín porazí? Je to velká motivace. Viděl jsem ho několikrát v televizi a líbil se mi. Doufám, že body zůstanou doma. S klukama jsme si sedli a řekli si, co se musí stát, abychom už začali vyhrávat. Pokusíme se Zlín porazit,“ slibuje před sobotním duelem, který v AGC Aréně Na Stínadlech začne v 17 hodin, stoper sklářů Michael Lüfnter, čerstvě ověnčený postupem jednadvacítky na Euro.

Útočník David Vaněček dokáže pojmenovat zlínské faktory úspěchu. „Viděli jsme ho na videu. Má bojovné mužstvo, navíc hodně rychlostně založené. Vepředu je extrémně rychlý Diop, na lajně pak stejně vybavený Vukadinović. Bude důležité je eliminovat a vstřelit nějaké góly.“ Podle teplického forvarda bude rozhodovat hlavně to, kdo se na hřišti vydá více. „Přístup je strašně důležitý,“ potvrzuje.

Oba týmy za sebou mají reprezentační pauzu. Tepličtí ji vyplnili intenzivním tréninkem, „ševci“ kromě drilu odehráli pohárové utkání na hřišti třetiligového Tachova. Zvládli ho, po výhře 4:0 parta kouče Bohumila Páníka přešla přes 3. kolo.

A jaká je nálada v kabině teplického mužstva? „Dobrá, moc se na utkání těšíme!“ tvrdí Vaněček. Důkaz o pozitivní atmosféře přidává i Lüftner: „Když jsem byl s reprezentací, tak jsem si s kluky volal a říkali, že atmosféra po Liberci je blbá, ale teď už se to zlepšilo. Doufám, že to přeneseme na hřiště. Zlín už musí prohrát!“

Přijďte podpořit žlutomodré na Stínadla, v 17 hodin bitva o skalp Zlína začíná! „Budeme potřebovat obrovskou podporu, všichni totiž víme, že se nám poslední tři zápasy vůbec výsledkově nepovedly, v Liberci ani herně. Uděláme vše pro to, abychom odehráli výborný zápas, který se bude divákům líbit, a ve kterém vstřelíme spoustu gólů a vyhrajeme,“ zve do hlediště David Vaněček.