Po reprezentační pauze jedeme do Plzně

Plný stadion, elektrizující atmosféra a vynikající soupeř, který usiluje o mistrovský titul. Po pražském Edenu čeká teplické fotbalisty další parádní zážitek, v sobotu od čtvrt na devět totiž budou hrát v plzeňských Štruncových sadech s lídrem ePojisteni.cz ligy, domácí Viktorií!

„Plzeň se dostala zpět na první místo, čeká nás super zápas, bude tam hodně fanoušků. Myslím, že se těšíme úplně všichni,“ říká před sobotním duelem bek žlutomodrých Tomáš Vondrášek. „Po reprezentační pauze budeme všichni natěšení. Tyhle zápasy bývají zajímavější z hlediska toho, že přijde víc lidí, jsou více sledovaný, utkání bude vysílat televize,“ vyhlíží měření sil se Západočechy záložník Tomáš Kučera.

Viktoria má na svém kontě čtyři mistrovské tituly a nyní lační po pátém. Boj o vytoužený grál je pro ni ale náročnější než v předchozích letech. Před reprezentační pauzou se dokázala na dočasný trůn vrátit, navíc se jí v národním týmu rozstřílel klíčový útočník Michal Krmenčík. Špatná zpráva pro Teplice? „Tomáš je super útočník. Když má svůj den, rozhodne zápas. Přesto si myslím, že kdybychom se měli zaměřovat jen na něj, tak by to bylo chyba. Kvalitních hráčů má Plzeň mraky,“ soudí Vondrášek a zároveň přidává svůj recept na úspěch. „Nesmíme být zalezlý. To by bylo čekání na smrt. Musíme hrát aktivně a nechybovat. Ona je schopna každou chybu potrestat. Musíme hrát proto zodpovědně. A také se snažit útočit, trestat Plzeň po jejich ztrátách.“

Kučera má jasno: „Budeme hrát tak, abychom se opět neměli za co stydět!“ slibuje fanouškům. Ti se na sobotní zápas chystají ve velkém počtu, autobus fanklubu je již téměř zaplněný. „Super, o to víc se těšíme! Vnímáme, když není sektor pro hosty prázdný, že je tam někdo, kdo nám věří a fandí. O to víc se budeme snažit, abychom je nezklamali a něco si domů přivezli,“ přidává se ke Kučerovi i Vondrášek.

Na podzim Plzeň v Teplicích vyhrála díky Bakošově brance 1:0. Poslední zápas v Štruncových sadech skončil v únoru minulého roku také hubenou výhrou Plzně 1:0, gól tehdy vstřelil Kolář.