Plachý odchytal vítězný zápas s Irskem

Teplický brankář Jan Plachý odchytal vítězné utkání proti Irsku za reprezentaci do osmnácti let. Pro reprezentaci šlo o druhé přípravné utkání, oplatila v něm soupeři porážku z prvního zápasu.

Zatímco v prvním duelu byla hra daleko vyrovnanější než konečné skóre, za což mohla především špatná česká koncovka a naopak vysoká produktivita domácích, tak v odvetě se Češi ve svých šancích už dokázali prosadit a vyhráli 3:1. Plachý v něm odchytal celou porci minut a inkasoval pouze z penalty ve 34. minutě.

"Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale několik gólových šancí jsme opět neproměnili. Ujala se až krásná střela Šašinky. Utkání mělo dobré tempo a houževnatý domácí tým srovnal stav z penalty po našem zbytečném faulu. I ve druhém poločase jsme si vytvořili dostatek šancí a dvě z nich po krásných akcích vyřešili Breda a Smékal. V celém zápase jsme byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli," zhodnotil trenér Pavel Hoftych.

Irsko "18" - Česko "18" 1:3 (1:1)
Góly:
34. Brady z pen. - 28. O. Šašinka, 58. Breda, 64. Smekal.
Sestava ČR: Plachý - Holík, Král, Matějček, Mareček Hejl (79. Rudzan) - Haitl, Tischler, Chvěja (86. Samiec), Novák (57. Breda) - Mužík (57. Smékal), Šašinka (79. Lingr). Trenéři Hoftych a Malura.