Patrik Žitný: Užíval jsem si to

Fantastickou premiéru před vlastními fanoušky zažil při utkání se Zlínem Patrik Žitný. Talentovaný záložník dal rozhodující branku zápasu, potěšil také svým skvělým výkonem.

Patrik Žitný, muž zápasu, autor rozhodující branky. Jak se to poslouchá?
Poslouchá se to nádherně, nemůžu tomu pořád uvěřit. Jsem rád, že to takhle vyšlo. Hlavní je, že jsem vyhráli.

Byl to tvůj první zápas před domácím publikem, a hned od začátku. Kolik Hujerů bylo v hledišti?
Celá rodina, všichni, co mohli. Také přítelkyně, kamarádi. Jsem rád, že přišli.

Ta branka byla hodně významným momentem. Popiš ji..
Nějak jsem obešel hráče na lajně a běžel k bráně. Viděl jsem Vaňouse krásně odskočeného na penaltě, dal jsem mu to, on mi to krásně sklepl a pak jsem to dal placírkou na zadní. Vyšlo to.

Bál ses na konci, aby spoluhráči výsledek udrželi?
Tak jasně, že jsem se bál. Naštěstí to kluci zvládli.

Střídal jsi. Už nebyl fyzický fond, nebo to byla taktická varianta trenéra Šmejkala?
Myslím, že síly byl, trenér chtěl spíš posílit tým čerstvými silami, bylo to tak lepší.

Když jsi střídal, tak publikum vyvolávalo tvé jméno.
Pocity, které jsem z toho měl, neznám. Užíval jsem si to.

Sešlo se to tak, že premiérovou branku jsi nedal jen ty, ale i tvůj velký kamarád Alex Král. Oslavíte to? Lexík říkal, že v rozjeté sezoně asi nebude moc času.
Určitě to s Alexem někdy oslavíme (smích). Vyšlo to fakt hezky.