Otto Urma: Chceme potěšit fanoušky

Otto Urma si přeje, ať sobotní loučení s teplickými fanoušky skončí Na Stínadlech výhrou. Před utkáním s Jabloncem (18:15) jsou prý žlutomodří ve velké psychické pohodě, připraveni dobýt tři body a pojistit si šesté místo v tabulce.

Na Bohemce ses se vrátil do sestavy, jak sis návrat užil?
Moc dlouho jsem si ho neužil, protože Michael Lüftner dostal červenou kartu a my museli střídat. Bohužel to padlo na mě, ve 35. minutě jsem musel jít dolů.

Jak jsi bral to, že se musíš podrobit taktice?
Respektoval jsem to. Tento tah musel přijít, na hřišti nebyl nikdo, kdo by mohl zaskočit, bylo proto jasné, že na plac přijde Tsiskaridze. Držel jsem na lavičce palce, aby to vyšlo. Naštěstí se podařilo náskok udržet, všichni jsme spokojeni.

O to víc teď budeš nažhavený na Jablonec, že?
Jestli mě dá trenér od začátku, tak určitě ano. Budu se snažit odvést co nejlepší práci.

Co víš o soupeři?
Viděl jsem ho párkrát v televizi, má spoustu kvalitních hráčů. Zápas ukáže, kdo bude lepší a úspěšnější.

Duel s Jabloncem bude domácím loučením s publikem. Jaké na podzim bylo?
V některých zápasech fantastické, v některých to optimální nebylo, ale to bylo dáno různými aspekty, jako například špatným počasím, méně atraktivním soupeřem. Celkově je atmosféra dobrá, chceme naše fanoušky potěšit a rozloučit se výhrou. Doufám, že přijdou v co nejhojnějším počtu a my jim jejich návštěvu oplatíme výhrou.

Přehoupnout se přes dvacet bodů by bylo příjemné.
Jsme na šestém místě, chceme se tam udržet. Myslím, že do konce podzimu by byl zisk čtyř bodů optimální.

Po Bohemce jste na tom určitě lépe psychicky, vždyť jste hráli 60 minut o deseti a vyhráli.
Určitě! Hlavně po domácí ztrátě s Hradcem to bylo složitější. Na Bohemce jsme ale ukázali, že tu je týmový duch.

Bude derby s Jabloncem speciálním zápasem?
To si myslím, že ne. Jablonec je docela daleko. Spíš se jen říká, že je to derby.

Víc vás namotivuje Sparta, která vás čeká v posledním kole?
My jsme motivovaní na každý zápas, ale když k nám přijedou soupeři jako Plzeň nebo Sparta, tak to lidi víc naláká, je lepší atmosféra. To se pak pochopitelně lépe hraje.