O víkendu startuje první liga žákyň

Svou premiéru odehrají žákyně FK Teplice. Od letošní sezóny vstupují do nejvyšší soutěže žákyň -Čechy. V této soutěži budou dívky poměřovat síly s týmy, jako jsou pražská „S”, Plzeň, Hradec Králové anebo Dukla Praha.

Od nové sezóny povede tým starších žákyň Bohumil Kudrhalt s Lukášem Hrubým. Trenér Bohumil Kudrhalt zhodnotil letní přípravu před ostrým startem v I. lize.

Absolvovali jste letní soustředění a tři přípravná utkání. Jaký máte pocit z přípravy?
„Mé pocity jsou víceméně pozitivní. Na soustředění jsme byli skoro s celým kádrem, až na pár výjimek což mi udělalo radost a myslím si, že se velmi povedlo po všech stránkách. Kvalitně jsme potrénovali, naběhali pár kilometrů a stmelili partu. Přátelských zápasů by to vzhledem k tomu, že holky začínají hrát na velké hřiště chtělo ještě o pár víc, ale hráli jsme 3 a všechna splnila účel.”

Jaké jsou vaše cíle pro tuto sezónu?
„Výsledkové cíle nemáme. Za cíl si dáváme učit holky velký fotbal, poučovat se z chyb a bavit se fotbalem.”

Pro fanoušky bude určitě I. liga zpestřením. Myslíte, že naláká tato liga více fanoušků?
„To si vůbec netroufám odhadovat. Samozřejmostí budou rodiče a známí holek. Zda první liga přiláká i fanouška jako takového uvidíme v sezóně. Doufáme však, že jak naše hra, tak jména soupeřů některé fanoušky na naše zápasy dovedou.”

Přípravná utkání:
SK Lukavec – FK Teplice 6:5