Nejdůležitější zápas sezóny je tu v sobotu - přijede Příbram!

Zápas roku je tu! Teplice v něm v sobotu od 17 hodin, kdy hrají všechny týmy duely posledního kola základní části FORTUNA:LIGY, hostí v AGC Aréně Na Stínadlech Příbram. „Skláři“ potřebují vyhrát, aby se dostali do skupiny, v níž se v novém formátu soutěže bude hrát o Evropskou ligu. Pokud zaváhají, může je čekat holý boj o záchranu!

„Je teď jedno, jestli přijede Příbram, nebo Sparta. Musíme jít do toho se vší vážností a pokorou. Zápas musíme zvládnout!“ uvědomuje si těžkost sobotního boje záložník FK Teplice Tomáš Kučera. „Matematika je jasná – když vyhrajeme, nemusíme se na nikoho ohlížet,“ má spočítáno Pavel Drsek, asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala.

V tabulce mají Tepličtí nyní na desátém místě dvoubodový náskok před trojicí pronásledovatelů – Opavou, Bohemians a Slováckem. Když zvítězí, jsou zachráněni a jako bonus si zahrají o Evropskou ligu. Pokud ne, budou jako na trní, ani remíza by jim totiž za určitých okolností nestačila k udržení desáté příčky. Na druhou stranu i v případě porážky při určité konstelaci výsledků ostatních celků v top 10 zůstanou.

Příbram je na čtrnácté pozici, která by znamenala po skončení nadstavby baráž s třetím celkem druhé nejvyšší soutěže. Na Teplice ztrácí pět bodů. „Ani si nechci představovat, co by se stalo, kdybychom zahučeli do bojů o záchranu. Tabulka je hodně vyrovnaná,“ řekl už po porážce v Olomouci Stanislav Hejkal.

„Žlutomodří“ mají za sebou sérii tří porážek, jejich psychická kondice proto není nejlepší. Stále ale vše mají ve svých rukách. Co budou muset zlepšit, aby proti Středočechům uspěli? „Fotbal se hraje na góly,“ usmívá se Drsek. „Skláři“ ale v posledních třech duelech dali ale jen jednu branku. „Na tréninku se na to zaměřujeme. Klíč vede přes standardky nebo přes lepší kombinaci ve hře,“ myslí si Hejkalův asistent, který má právě standardní situace na starosti. „Trápí nás útočná fáze, nemůžeme se dostat do koncovky, pořádně se na šance nadřeme, nepadají nám tam góly. Branky obhospodařuje jeden dva hráči. Je potřeba, aby se probudili i ostatní a abychom hráli jako tým,“ nabízí svůj pohled Kučera.

Příbram naposledy remizovala doma s Plzní 1:1. V utkání ukázala svou sílu, nebezpeční jsou především rychlí útočníci Fantiš a Matoušek. Venku ale Příbramští uhráli pouze 6 bodů, dres Příbrami obléká i bývalý hráč Teplic Jan Rezek. První vzájemný zápas skončil v Příbrami remízou 1:1.