Na Stínadlech už se montují elektronické turnikety

Směrem k nové ligové sezóně se na stadionu Na Stínadlech chystá několik novinek. Kromě nového trávníků, který už roste na hrací ploše, a nové světelné obrazovce, která se začne montovat v nejbližších dnech a týdnech, se na Stínadlech objeví také elektronické turnikety, čímž se změní přístupový systém na stadion a s ním bude spojeno také několik novinek.

První novinkou, kterou fanoušci zaznamenají na první pohled, je přechod od papírových permanentek k plastovým kartám s čárovým kódem. Některé typy permanentek budou navíc vybaveny také RFID čipem. "Klasické permanentky budou používat k průchodu turniketem čárový kód, který je na zadní straně, permanentky GOLD a permanentky Fanklubu jsou navíc vybaveny RFID čipem, takže budou moc projít po pouhém přiložení karty k vyznačené části turniketu. Pro majitelé permanentek s RFID čipem to znamená, že například nebudou muset vyndavat svou permanentku ani z peněženky," přibližuje systém průchodu manažer marketingu a PR Martin Kovařík, který se na zavedení nového ticketingového systému podílí.

Každý z vchodů na Stínadlech, které jsou používány při ligových zápasech, bude osazen dvojicí turniketů. Při divácky zajímavějších zápasech tak bude potřeba přijít na stadion s předstihem. "Průchod na stadion se s turnikety o něco zpomalí, proto bude potřeba mít toto na paměti při zápasech se Spartou nebo s Plzní a dorazit s časovou rezervou," vyzývá fanoušky Kovařík.

Klub přistoupil k instalaci turniketů kvůli lepšímu monitoringu průchodu na stadion, návratnosti investice i marketingovému využití systému. "Konzultovali jsme pořízení turniketů s ostatními kluby a všechny hokejové i fotbalové vykazují zvýšení tržeb ze vstupného minimálně o 20%, některé však dokonce o 50%, což jasně ukazuje zamezení "černých" průchodů na stadion," vysvětluje Martin Kovařík. "S novým pokladním a přístupovým systémem navíc budeme vědět, které permanentky jsou na stadionu a budeme moci z přítomných permanentkářů losovat výherce soutěží," dodává.

Důležitou součástí nového systému bude také prodej vstupenek přes internet, na klubových webových stránkách tak bude možné od nové sezóny zakoupit vstupenky na zápas z pohodlí domova. "Na mobilní telefon vám po koupi vstupenky a zaplacení kreditní kartou přijde kód, který bude stačit načíst na turniketu. Nebude tedy potřeba ani tisknout vstupenku, prostě přijít jen se svým chytrým telefonem. Chceme tímto zpříjemnit nákup vstupenek především mimo teplickým fanouškům, kteří nyní museli kvůli předprodeji dorazit na jedno z předprodejních míst v Teplicích," sděluje další výhody systému Kovařík.

Permanentky v nové podobě na sezónu 2016/2017 se začnou prodávat již v pondělí 20. června. Kromě volného vstupu na utkání díky nim získáte slevy u více než 70 firem v rámci bonusového klubu a také účast v soutěži o letecký zájezd na Kypru. Více informací najdete na webových stránkách klubu.