Na Stínadlech se vstupovalo do registru dárcům IKEM a plnilo další žlutomodré přání

Dnes probíhal již od rána přímo v teplické AGC Aréně vstup nových dobrovolníků do Českého registru dárců krvetvorných buněk Praha IKEM. Na Stínadla během dne dorazily desítky zájemců nejen z Teplicka, ale i z celého Ústeckého kraje, kteří se rozhodli osobně podpořit tuto dobrou věc.

Za teplický klub, který tuto myšlenku uskutečnit poprvé nábor do registru přímo v zázemí teplického stadionu, inicioval, podpořili tuto akci nejen někteří hráči A týmu, ale i další členové žlutomodré rodiny, včetně zaměstnanců, trenérů, našich nejstarších mládežníků či jejich rodičů. "Pevně věříme, že i s jejich pomocí se pomůže zachránit lidský život a to nejen Matějovi Kučerovi z Miletína na Jičínsku, kterému jsme dnes na Stínadlech plnili také jeho Žlutomodré přání. Matějovi byla v jeho dvanácti letech diagnostikována chronická forma leukemie a od té doby se mu hledá vhodný dárce kostní dřeně," říká CSR manažer FK Teplice Vilém Kunz.

Matěj přijel do Teplic i v doprovodu svého otce Jana, který se rozhodl vzít nejen osud svého syna do vlastních rukou a začal organizovat akce podporující vstup dobrovolníků do registru. I když se mu podařilo sehnat více než 2 tisíce dárců kostní dřeně pro jiné, tak pro jeho syna se stále dárce najít nepodařilo. V rámci projektu Žlutomodré splněné přání se Matěj setkal se svým jmenovcem Matějem Radostou a prohlédl si v doprovodu teplické ikony Pavla Verbíře veškeré zákoutí teplické AGC Arény, včetně šaten A týmu. Vedle toho mu ředitel klubu Petr Hynek předal v Síni slávy dres FK Teplice s číslem 10 a další propagační materiály FK Teplice.

Během dne se navíc Matěj i se svým otcem Janem zúčastnil besedy na teplickém gymnáziu "Může sport pomáhat dobrým věcem", kde vystoupili například i zástupci FK Teplice Martin Kovařík s Vilémem Kunzem. Více informací ZDE.