Na Stínadlech se dnes běhalo pro dobrou věc

Na teplickém stadionu na Stínadlech se dnes běhalo pro dobrou věc, více než 200 dětí ze základních škol i dospělých si dnes dorazilo odběhnout své kolečko v rámci akce Run and Help, kterou pořádá Konto Bariéry. Všichni si tak mohli vyzkoušet, jaké to je běžet po ligovém trávníku, kde se ještě před dvěma dny hrál ligový zápas. Sparingpartnery jim v jejich snažení byli také hráči A mužstva FK Teplice, kromě patrona Konta Bariéry Admira Ljevakoviče také Tomáš Vondrášek, Jan Vošahlík nebo David Vaněček.

Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, je projekt Konta Bariéry. Jedná se o šňůru charitativních běhů, do níž se mohou zapojit jednotlivci i skupiny, například školy, školky, firmy, úřady, spolky ale i parta kamarádů nebo sportovní oddíl. Peníze, které běžci věnují, pomohou dětem se zdravotním postižením. "Dnes se běhalo na pomoc tříleté Berenice z nedalekých Úpořin, která neměla lehký start do života. První rok strávila v nemocnici a i dnes má vážné zdravotní problémy. Nedokáže sama sedět, neudrží hlavičku, nijak se nepohybuje. Aby se její zdravotní stav zlepšoval, potřebuje speciální rehabilitace v lázních Klimkovice. Ty jsou ale příliš drahé a rodina si je ze svého rozpočtu nemůže dovolit. Celkem se nám dnes podařilo vybrat přes šestnáct tisíc korun," informovala zástupkyně Konta Bariéry Sandra Štefaniková a dodala: "Jsme moc rádi, že FK Teplice s námi jdou do těchto akcí, moc si vážíme našeho dlouhodobého partnerství.

Radost z této spolupráce mají i na Stínadlech. "Před více než rokem jsme díky gólovým oslavám Admira Ljevakoviče navázali spolupráci skrz červené nosy Konta Bariéry a snažíme se ji pořád rozvíjet. Náš klub se vždy snažil zapojovat do těchto akcí spojených se sociální odpovědností a toto je další z možností, jak přispět dobré věci. Určitě s Kontem Bariéry vymyslíme i další akce v nové sezóně," plánuje Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.