Na Stínadlech proběhla tisková konference ke startu jara

V press centru AGC Arény Na Stínadlech se dnes po obědě uskutečnila tradiční předligová tisková konference za účasti předsedy představenstva klubu Pavla Šedlbauera, ředitele klubu Petra Hynka a hlavního trenéra Daniela Šmejkala. Tentokrát se však tisková konference nevěnovala pouze ligové soutěži, ale také dalším tématům, jako jsou klubové přípravky, budování nového hřiště s umělou trávou a historickou sekcí na klubovém webu.

"Chtěl bych říct, že s umístěním po první polovině sezóny můžeme být spokojeni, 23 bodů je dobrý výsledek, ale mrzí mě vyřazení s Hradcem Králové a pak také ztráta bodů v zápase v Ostravě. Základ je tedy pro jaro velice dobrá, dává nám to možnost pohlížet na místa před námi, ale uvědomujeme si, že odchodem Martina Filla se tým oslabil a situace bude o něco složitější," řekl úvodem tiskové konference Pavel Šedlbauer.

Následně se trenér Daniel Šmejkal věnoval uplynulé přípravě: "Přípravné období proběhlo přesně tak, jak jsme si naplánovali. Měli jsme výborné podmínky. Teď už se chystáme na první ligové utkání a moc se na něj těšíme."

Hosté tiskové konferenci se věnovali také výhledu na jarní část sezóny. "Chceme se tlačit během jara na pohárové příčky, ale je mi jasné, že to bude složité, protože začátek jara bude obtížný, čeká nás těžký zápas v Jablonci a poté přijede Ostrava, která hraje o záchranu a výrazně posílila," řekl Pavel Šedlbauer a Daniel Šmejkal ho doplnil: "Čeká nás čtrnáct zápasů a my máme samozřejmě cíl všechny vyhrát, ale uvidíme, jak dlouho nám to vydrží. (úsměv) Momentálně jsme na šesté příčce a minimálně bychom ji chtěli udržet." Došlo také na téma případné náhrady z Martina Filla, který odešel do Baníku Ostrava. "Rádi bychom za Martina Filla koupili adekvátní náhradu, ale momentálně na to v našem rozpočtu nejsou peníze. V letošním roce je potřeba investovat do vybudování umělé trávy v areálu stadionu, což je poměrně významná investice, stejně jako oprava severní tribuny, ke které také dojde, tudíž nemůžeme tolik investovat do hráčského kádru" vysvětlil předseda představenstva.

Další informace z tiskové konference už směřovali k dalším tématům, významnou novinkou je spuštění přípravek přímo pod hlavičkou FK Teplice, které je plánováno na léto letošního roku. "Rozhodli jsme se jít cestou vlastních přípravek o následující sezóny. Souvisí s tím samozřejmě nábory, které pro děti přichystáme, tak aby se nám týmy nejmladších kategorií podařilo naplnit a připravit pro ně kvalitní tréninkový proces pod vedením našich trenérů," sděluje Petr Hynek.

V rámci letošního roku se v areálu Stínadel schyluje také k jedné stavební novince. Místo nynějšího hřiště s umělou trávou, přilehlého parkoviště a tenisových kurtů je totiž v plánu vybudovat zmíněné hřiště s umělou trávou, které bude parametry i kvalitou splňovat požadavky pro soutěžní zápasy v Juniorské nebo dorostenecké lize. "Kvalitní hřiště s umělou trávou je také požadavkem pro získání statutu klubové akademie, které FAČR plánuje v blízké době spustit. Naším cílem samozřejmě je tento statut získat a navázat na regionální akademii, která sídlí také v Teplicích, proto musíme toto hřiště vybudovat. Je to investice do naší budoucnosti v podobě mládeže," říká Petr Hynek.

Další novinkou, kterou klub chystá především pro fanoušky milující historii, je zbrusu nová historická sekce. Jedinečný historický přehled pro klub připravuje kronikář Pavel Nohál, který disponuje historickými fakty a přehledy od založení klubu v roce 1945. Sekce by se měla spustit do poloviny března a opravdu se je na co těšit. "Fanoušci na klubovém webu najdou veškeré detaily z celé historie klubu, takto rozsáhlým archivem přístupným fanouškům v tuto chvíli v České republice nedisponuje žádný jiný klub," pochvaluje si ředitel klubu Petr Hynek a šéf klubového marketingu Martin Kovařík ho doplňuje: "Velké poděkování patří jak Pavlu Nohálovi, tak společnosti eSports, která historickou sekci připravuje po technické stránce. Fanoušci si budou moci vyhledat všechny hráče, kteří v historii nastoupili za teplické áčko, dohledat si všechny zápasy nebo se podívat, který rozhodčí odřídil nejvíce zápasů Teplic v první lize."