Mužstvo absolvovalo testy na FTVS

Oficiální začátek přípravy teplických fotbalistů je až zítra, ve čtvrtek 11. června, ale už dnes se tým sešel na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, aby absolvoval kondiční a funkční testování. Hráči absolvovali dnes již tradiční testování stability, výskoku, tělesného složení, cybex a běhání na pásu. "Nikdo tyhle testy asi nemá rád, ale je to potřeba, abychom věděli, jak na tom jsme. Navíc panuje teď velké vedro a to je i tady, takže o to to bylo složitější, ale zvládli jsme to a hurá do přípravy," oddychoval po testech záložník Daniel Trubač.

Už před testy měli hráči individuální plány, které si plnili od začátku června. "Od prvního do jedenáctého června měli hráči plány, které obsahovali především vytrvalostní tréninky, ale kvůli změně herního formátu nově také rychlostně-vytrvalostní tréninky," říká k odběhaným plánům kondiční trenér Antonín Čepek, který přibližuje také program pro začátek přípravy: "Příprava je kratší, tím pádem nás po testech čekají kombinované tréninky - posilovna, herní věci, běžecké věci. Bude opravdu potřeba tvrdě makat. V následujících čtrnácti dnech se vždycky od pondělí do pátku budeme věnovat kondici nebo herní kondici a v sobotu nás budou čekat zápasy."

Už zítra se teplický tým sejde k prvnímu tréninku, v 9:00 má mužstvo sraz na hřišti v Proboštově a po mediálních povinostech půjde od 10:00 trénovat na místní hřiště, kde se bude připravovat až do konce příštího týdne. První přátelský zápas je na programu příští sobotu v rámci turnaje v Benátkách nad Jizerou.

V rámci testování se s týmem od úvodu zapojí do tréninku také odchovanec Bohemians 1905 Dominik Kostka, který dosud nastupoval v ČFL za Motorlet, ale má už na kontě také ligové starty za Bohemians. Kromě testovaného Kostky se s týmem už bude připravovat také stoper či střední záložník Evgenii Nazarov z Krasnodaru, k jehož příchodu na roční hostování s opcí zbývá už jen absolvování komplexní zdravotní prohlídky v závěru týdne.