Miroslav Šturma: Chtěli bychom navázat na dobré výkony

Manažer ženského úseku, p. Miroslav Šturma prozradil, co se dělo v měsíční pauze jednotlivých týmů a také zhodnotil předešlý soutěžní ročník pod hlavičkou FK Teplice.

Už rok působíte pod FK Teplice, jaká byla sezona z pohledu manažera?
V ročníku 2016-17 odehráli soutěž tři družstva pod FK Teplice. Ženy A hrající ČFLŽ hrály po celý rok jako nováček soutěže velice dobře, za celý rok prohrály 3 zápasy, jednou remizovaly a obsadily v celkovém umístění 2. místo v tabulce. Ženy B hrající divizi A odehrály zápasy v Brňanech. Očekával jsem od béčka lepší spolupráci, výsledky v jednotlivých zápasech a lepší umístění než 7 místo tabulce. Starší žákyně odehrály II. žákovskou ligu dívek a vedli si velice dobře. V družstvu jsou hráčky vybrané z různých žákovských týmů kraje. Děvčata se velice dobře zkonsolidovala a vytvořila velice dobrý kamarádský tým, v konečné tabulce II. ligy starších žákyň obsadily 2. místo.Tímto bych chtěl konstatovat, že uplynulá sezóna byla pro ženská družstva nad očekáváním velice dobrá a mají předpoklady dobře obstát v ročníku 2017-18. Závěrem chci poděkovat hráčkám jednotlivých družstev za dobré výkony a trenérům, vedoucím za dobrou práci.

S jakým očekáváním vstupujete do soutěžního ročníku 2017-18.
V novém ročníku bychom chtěly navázat na dobré výkony jednotlivých družstev, profesionálnější a kvalitnější přístup všech hráček v trénincích i v zápasech. Dále doplnit jednotlivá družstva kvalitnějšími hráčky a trenéry mládeže. Očekávám, že naše družstva budou předvádět hezký a bojovný fotbal, abychom přilákali co nejvíce diváků na naše zápasy. Naším cílem je co nejlepší umístění všech týmů v konečných tabulkách2017-18.

Jak hodnotíte letní přípravu jednotlivých družstev.
Letní příprava všech týmů začala 24.7 a 25.7. Trénovalo se na hřišti 3 a UMT. Žákyně trénovaly 3x týdně odděleně na starší a mladší žákyně. Starší žákyně odehrály dvě přátelské utkání a zúčastnily se soustředění v Doksech. Mladší žákyně hodnotit nemohu z důvodů neúčasti hráček /naplánované prázdniny/. Žákyně ještě odehrají 1- 2 přípravné utkání do zahájení soutěží. Ženy A + B trénovaly2x týdně a odehrály čtyři přátelské utkání a jeden pohárový zápas KFŽ v Souši. Na závěr přípravy se společně zúčastnily soustředění v Modré. Letní přípravu žen hodnotím kladně jak účastí na trénincích tak i v přátelských utkáních a hlavně velmi kladně bych zhodnotil soustředění v Modré.

Považujete to jako velkou příležitost hrát nejvyšší soutěž žákyň?
Považuji to za příležitost hlavně k získání zkušeností hráček, trenérů a vedoucích týmů. Kladené cíle na hráčky a trenéry jsou bojovnost a neztratit elán do dalších zápasů. Myslím, že jedině kvalitní přípravou, tréninky, přístupem hráček a pomoci rodičů můžeme postupně dohánět fotbalový um a výkonnost hráček a celého družstva.

Přišli přes léto do týmů žen nějaké posily?
V letním přestupním termínu jsme doplňovali posily družstev starších a mladších žákyň. Mladší žákyně, které jsme přihlásili do soutěže jsou hráčky začínající. Starší žákyně jsme získali na přestup celkem šest hráček. Do ženských týmů jsme na přestup získali také šest hráček a jednu na hostování. Toto jsou přestupy, které jsou vyřízené a u některých zbývají formality, které by měli být do zahájení soutěží v pořádku. Je možné, že v případě nabídky dobré hráčky budeme družstvo doplňovat.