Michal Jeřábek: Musíme navázat na předchozí výkony

Po jednozápasovém karetním trestu se do hry vrací stoper Michale Jeřábek. Při absenci Alexe Šušnjara vytvoří ve Zlíně stoperskou dvojici s Admirem Ljevakovićem, s nímž už odehrál podzimní zápas s Jabloncem a na Spartě.

Jak si protrpěl utkání s Libercem v hledišti?
Určitě není příjemné se na fotbal koukat jenom z hlediště, ale kluci to zvládli velmi dobře. Vyhráli, což je nejdůležitější. Teď jedeme do Zlína, v případě výhry můžeme jít před něj. Musíme to zase zvládnout!

Sledoval jsi Admira Ljevakoviće, jak si vede na postu stopera? Vy už jste spolu hráli na podzim dva zápasy, když měl karetní trest Michael Lüftner. Nyní tě při absenci Alexe Šušnajara nejspíš „Ljeva“ opět čeká v roli parťáka.
Myslím, že Ljeva je natolik zkušený hráč, že zápasy, i když stoper není úplně jeho post, zvládá bravurně. Víc k tomu asi není co říct. (úsměv)

Vůbec si na podzim nevnímal, že tam nemáš Lüftnera, že musíš hrát trošku jinak?
S Lüfim jsem toho nahrál tenkrát víc, takže to změna byla. Problém to ale nebyl.

Už jsi zmínil, že ve Zlíně půjde o hodně, půjde o Evropu. Jaká je cesta k zdolání Zlína?
Musíme navázat na ty naše předchozí výkony, hrát od první minuty nadoraz. Nečeká nás určitě nic jednoduchého. Zlín sice na jaře nemá dobrou formu, ale budou hrát doma; ví, že jim taky jde o hodně. Bude to určitě těžký zápas. Musíme se na něj zkoncentrovat a pokusit se něco odvézt.

Ty jako fotbalista určitě víš, v jakém psychickém rozpoložení je tým, který už dlouhou řadu zápasů nevyhrál…
Určitě to není nic přijemnýho. Oni se to budou chtít pokusit zlomit. Budou hrát doma, nechají na hřišti všechno. Nebude to proto jednoduchý.

Zlín postihla marodka, přesto je tam řada nebezpečných hráčů. Víš, na koho si dávat pozor?
Vepředu asi Beauguel, kterýho znám z Dukly, přes rok jsem tam s ním hrál. To je nepříjemný útočník. Je vysoký, umí dát gól. Ale nemůžeme se zaměřovat pouze na jednoho dva hráče. Ten tým celkem šlape, ať je to Bogel, Vukadinović nebo jiní hráči, všichni můžou být nebezpeční, můžou hrozit ze standardních situací. Musíme být připraveni na všechno.

Ve Zlíně budete hrát v bílém dresu. Jak to vnímá hráč, že hraje v jiné barvě dresu, než je zvyklý, pokud tedy není nějak pověrčivý?
My jsme hráli první kolo na Dukle také v bílých dresech, vyhráli jsme 1:0. Kdyby to dopadlo stejně, tak bychom se asi nezlobili.

Zápas se hraje dva dny před Velikonocemi. Prožíváš je nějak?
Ne, já Velikonoce nějak moc neprožívám, holky neproháním. (úsměv) Jediné, co vnímám, je, že budeme mít asi volno.