Michal Jeřábek: Musíme napravit zaváhání a přivézt body

Michal Jeřábek zatím odehrál na postu stopera všechny čtyři prvoligové duely nové sezony. Může se se svými kolegy pochlubit skvělou bilancí pouhých dvou inkasovaných branek. Před pátečním duelem v Jihlavě „Jéřa“ věří, že skláři budou bodovat a že začne nová série bez inkasované branky.

V minulém utkání jste poprvé inkasovali. Jak jste si zanalyzovali chyby v obraně?
Jednou to přijít muselo, bohužel to přišlo teď, když jsme prohráli. Byly tam nějaké individuální chyby, ukázali jsme si to vše na videu, tak doufám, že se toho vyvarujeme a vy Jihlavě udržíme čisté konto!

Pomůže vám to v hlavách, když už to „konečně“ přišlo? Už se nebudete obávat, kdy poprvé inkasujete, kdy skončí série…
To myslím, že ne. Bylo jasné, že to přijde, ale chtěli jsme, aby to bylo co nejdelší. Doufám, že teď zase přijde nové série, že budeme opakovat tu předchozí.

V pátek jedete do Jihlavy, jaký to může být soupeř?
Jihlava bude nepříjemná. Zatím má dva body, ale měla těžké soupeře, výkony nebyly špatné. Mylsím si, že to bude těžké utkání. My ale musíme napravit domácí zaváhání a přivézt body.

Říkal jsi, že Jihlava hraje zatím dobře. Vy jste si proti Mladé Boleslavi ale také vytvořili celou řadu šancí. Podle tohoto by se v pátek mohl hrát dobrý fotbal!
Myslím si, že ano. Oni budou chtít vyhrát, udělají pro to vše. My tam jedeme také uhrát nějaké body.

Jak tobě osobně se v Jihlavě hraje?
Já jsem tam snad ještě nevyhrál. Doufám, že to přijde!

Za vámi cestují fanoušci i k zápasům, které hrajete daleko od Teplic. To je určitě povzbuzující!
Je fakt super, když nás jedou podpořit i na venkovní zápasy. Doufám, že i do Jihlavy si naši fanoušci cestu najdou.

Jaké bude tvoje porovnání teplických fanoušků s těmi pražskými z Julisky?
Na Julisku jich nechodilo moc, ta fanouškovská základna tam taková jako v Teplicích nebyla. Tady na kvalitní soupeře diváci přijdou, na Spartu jich bylo 15 tisíc, to bylo super. Doufám, že lidi budou chodit celou sezonu. Hlavně si přeji, aby byli spokojení s našimi výkon. Budeme se snažit udělat maximum pro to, aby to tak bylo.