Michal Jeřábek: Gól věnuju mamince k Svátku matek

​Zápas s Klokany v neděli večer rozhodla branka stopera Michala Jeřábka. Byl to vůbec první gól sympatického mladíka před teplickými diváky. Řeč se v mix zóně pochopitelně točila hlavně kolem této zajímavé události.

Jéřo, už už to vypadalo, že jsi střelec pouze pro region Slovácko, vždyť si své góly v dresu Teplic dal v Uherském Hradišti a ve Zlíně. Jaké máš pocity z prvního gólu před domácími fanoušky?
Je to sladká branka, protože je jediná v utkání. Trenér Nečas mi před začátkem říkal, že by to chtělo dát doma gól. Jsem rád, že jsem mu přání splnil a že jsme získali tři body.

Na první pohled ten gól vypadal strašně jednoduše – rozběhl ses, pověsil do vzduchu a dal gól.
My věděli, že Bohemka rohy brání zónově. Je to pro nás výhoda, nejsme osobně bránění, máme víc prostoru se na tu hlavičku rozběhnout. I Krob to kopnul pěkně, přesně do prostoru, kam jsem nabíhal.

Krobík říkal, že to byl tvůj první gól, při které jsi byl aktivní, kdy tě míč jen netrefil.
Jo, je to pravda, byla to moje první branka hlavou, kdy mě netrefil. Konečně! Ten gól věnuju mamince k Svátku matek.

Jak těžký to zápas byl?
Určitě hodně těžký. My věděli, že Bohemka bude hodně bojovat, situace se pro ni nevyvíjí dobře. Chtěla urvat body. My naopak jsme na vítězné vlně, chtěli jsme pokračovat ve sbírání tří bodů. Jsem rád, že jsme to zvládli, budeme v tom chtít pokračovat.

Dostali jste hodně karet, ale stopeři ani jednu. O čem to svědčí?
To nevím, ale my jich už tak máme dost. Dnes to odnesli beci, oba se vykartovali. Snad to nějak do příštího týdne zalepíme, nahradí je kluci z lavičky.

Kromě Vondyho a Krobíka bude chybět i Kůča, možná bude zraněný Ljeva. Bude to hodně velká komplikace?
Určitě to komplikace bude, všichni jsou stabilní členové základní sestavy. Kluci z lavičky, kteří tolik nehráli, se budou chtít ukázat. Já věřím, že odvedou dobrý výkon.

Jak reálná je šance na Evropu? Na Boleslav nyní ztrácíte dva, respektive tři body, když přihlédneme k vzájemnému zápasu.
Bolka má lepší vzájemný zápas, musíme tedy udělat o tři body více než ona v závěrečných dvou kolech. My teď hlavně musíme vyhrát v Jablonci, pokud do Evropy patříme.

Jablonec je ale týmem, který favority o body umí obrat.
Víme, že Jablonec nebude lehké sousto. Před týdnem obral Plzeň. Musíme v Jablonci bojovat, odevzdat ze sebe vše, abychom pak měli čisté svědomí, i kdyby to nevyšlo.

A kdyby to vyšlo, tak na závěr přijede „tvoje“ Dukla!
Přesně! Vypsal bych nějakou speciální prémii do kabiny, i když to vypíšu i tak. Ale byl by to sladký bonbonek, kdybychom to zvládli.