Michael Lüftner: Na Teplice budu vzpomínat jen v dobrém

Dnes ráno byl oficiálně zveřejněn přestup Michaela Lüftnera do Slavie Praha. Mladého odchovance Teplic jsme krátce vyzpovídali, aby sdělil, jak bude na teplický klub vzpomínat.

Jak vnímáš svůj přestup do Slavie Praha?
"Svůj přestup do Slavie vnímám jako obrovský krok v mé fotbalové kariéře. Chtěl jsem se již nyní v zimě posunout ve své kariéře dál a právě tak tento přestup beru."

Byla pro tebe Slavia jasnou volbou? Na tiskové konferenci zaznělo, že tvůj otec ji fandí...
"Ano, můj otec je jejím fanouškem a strašně mi přeje a fandí, abych se ve Slavii prosadil. Řeknu to upřímně, měl jsem kromě Slavie nabídku z Itálie a z Norska, ale v tuhle chvíli byla Slavie pro mne jasnou volbou, vůbec jsem nad ničím nepřemýšlel a strašně me potěšilo to jak o mě stojí vrcholné vedení Slavie a trenér Šilhavý. Tyhle dva aspekty byly pro me nejdůležitější. S trenérem Šilhavým jsem mluvil a udělal na mě skvělý dojem. Je jasné, že budu muset o svoje místo v základní jedenactce pořádně zabojovat, ale s tím do toho jdu, chci hrát, i když ve Slavii je obrovská konkurence."

Jak budeš na Teplice vzpomínat?
"Na Teplice budu vzpomínat vždycky jenom v dobrém, je to klub, který mě vychoval a dal mi šanci zahrát si ligu, nakonec jsem násbiral kolem 90 startů v lize za což chci strašně poděkovat hlavně Teplicím."

Je něco na co budeš vzpomínat nejvíc?
"To se takhle říká, je toho strašně moc strašně moc, moc zážitků, nejde vystihnout jednu, dvě věci. Ale hodně dlouho budu mít v hlavě vyrovnávací gól proti Plzni na 2:2, kdy se radoval celý stadion, z toho mám husinu dodnes."

Chceš ještě něco dodat závěrem?
"Chtěl bych poděkovat mým všem spoluhráčům, kteří mi pomáhali a se kterými mám super vztah a budeme spolu dále v kontaktu, protože bez nich bych teď do Slavie nepřestupoval. Chtěl bych poděkovat všem trenérům, co me od žáků, kdy jsem přišel do Teplic, až po A tým, trénovali. Také bych chtěl poděkovat Edovi Poustkovi, Ondrovi Klementovi a Jirkovi Semerádovi, kteří se o mě vždy skvěle postarali a zároveň mi dávali různé rady, které jsem si bral k srdci. A samozřejmě chci poděkovat všem zaměstnancům FK Teplice za servis, který nám vytvářeli."