Martin Fillo je hráčem měsíce celé HET ligy!

Nový ligový ročník má za sebou první fotbalový měsíc. Což znamená, že HET liga společně s vybranými zástupci médií vybírala vítěze v anketě Ligové fotbalové asociace Hráč měsíce. Prvním vítěze nové sezóny je teplický Martin Fillo.

Ostřílený středopolař plynule navázal na vydařené jaro, v němž patřil mezi nejlepší hráče celé soutěže. Vysoký standard prokazuje i na podzim, kdy v pěti zápasech zaznamenal tři góly a stejný počet asistencí, což ho vyneslo do čela ligové produktivity.

Fillo nebodoval jen v prvním kole na Slavii, kde jeho tým po boji padl 0:1. Poté vymyslel dvě gólové nahrávky v utkání s Duklou (3:1) a skóroval proti Jablonci (1:1), Baníku (3:3) i naposledy Jihlavě (3:1). V duelu s Vysočinou navíc přidal svou třetí asistenci v sezoně.

Odměnou mu je mj. cena pro Hráče měsíce, kterou získal už za letošní duben. „Tehdy jsem si myslel, že ji nikdy neobhájím. Ale stalo se a je to pro mě velká čest. Jsem strašně rád a beru to jako ocenění za práci, kterou do fotbalu dávám. Je to dobrá vizitka pro mě i pro celý tým," poznamenal Fillo.

„Konec minulé sezony pro nás nebyl úplně pozitivní, neboť nám o kousek unikla účast v Evropě. Ale řekli jsme si, že to třeba vyjde příští rok. Všichni jsme tak v létě tvrdě makali a věříme, že to bude jenom lepší," uvedl bývalý hráč Plzně, jemuž hra Teplic evidentně svědčí.

„Máme dobré trenéry a náš kádr je už dlouho pohromadě, navíc se přes léto vhodně doplnil. Opravdu doufám, že na tom budeme ještě lépe než v minulé sezoně."