Martin Fillo: Máme tři body a jsme za ně šťastní

Martin Fillo rozhodl zápas s Jihlavou přesnou střelou z pokutového kopu, který byl nařízený za faul na pronikajícího Marka Červenku. „Máme tři body a jsme za ně šťastní,“ oddechl si Fillo po utkání.

Vaše vítězství nad Jihlavou je naprosto zasloužené!
Je to zasloužené. Podle mě jsme v první i druhé půli kontrolovali zápas. V té druhé jsme měli několik vyložených šancí na potvrzení výsledku, zaplaťpánbůh za ten jeden gól.

K té tvé penaltě: jsi na ni určený jako první?
Já jsem minulou sezonu kopal penalty, proměnil jsem je, tak nevím, proč by se to mělo měnit.

Máš své oblíbené místo?
Vždy se rozhodnu před kopem, teď jsem se rozhodl takhle a byl z toho gól.

Jak důležité je to vítězství do další části sezony? Budete teď více v klidu?
My jsme nebyli nervózní, ale mrzela nás ztráta s Brnem. Všichni jsme si uvědomovali, že remíza je málo. Výkon navíc nebyl tak dobrý, proto jsme chtěli přidat. Myslím, že se nám to povedlo. Dnes nastoupil Mára Červenka, sprintovej útočník, hodně nám to rozhejbal, bylo to vidět.

Jak se hraje proti tak pasivním soupeřům, jakým byla Jihlava?
Každý soupeř, který je ve spodku tabulky, takhle bude hrát. My se prostě musíme prosadit proti hlubokýmu bloku; musíme být trpělivý a věřit, že šance přijde. Pak jsme si vytvořili čtyři tutový, jednu jsme proměnili.

Chtělo to dát ten potvrzující druhý gól, abyste se do konce nebáli o výsledek, že?

Šance jsme měli, bohužel jsme je neproměnili. Pak jsme hasili nějaké šance Jihlavy. Máme tři body a jsme za ně šťastní.