Martin Fillo: Kdybych dal šanci v první půli, tak by byl pro nás zápas jednodušší

Dal gól, který odvrátil prohru, přesto spokojený být nemohl. Martin Fillo svou první brankou v nové sezoně zajistil Teplicím v „malém severočeském derby“ remízu 1:1, už v první půli ale zazdil tutovku, která mohla vývoji zápasu dát jiný směr.

Martine, jak remízu se silným Jabloncem berete?
Je to ztráta dvou bodů. Nehráli jsme tak, abychom za výkon brali tři body. Jablonec tu naopak podal velmi dobrý výkon, proto je z toho jen remíza.

Ty si byl ústřední postavou utkání, když si už v první půli mohl dát branku. Co se dalo při tvojí obrovské šanci udělat líp?
Dát gól! Byla to stoprocentní šance. Dobře jsem zasekl obránce, ale bohužel jsem byl při střele v záklonu a dal do ní moc síly. Byla to moje hrubá chyba. Kdybych ten gól dal, tak by byl pro nás zápas jednodušší.

Tvůj gól přišel až v 85. Minutě z pokutovéhoh kopu. Cítil si tlak? Důležitost okamžiku?
Bylo to za stavu 0:1, takže tam určitě nějaký tlak trošku byl. Ale proto hraju fotbal, mám takový momenty rád.

Ještě ale nějaký ten gól padnout mohl, že?
Posledních třicet minut se hrálo nahoru – dolů. I Jablonec mohl dát víc než jednu branku. Myslím, že remíza je pro oba spravedlivá.

Překvapil vás Jablonec svou hrou?
Věděli jsme, že to bude těžký soupeř. V žádném případě jsme ho nepodcenili. Doma ale musíme hrát lépe, domácí zápasy musíme vyhrávat.

Co tomu chybělo?

Asi větší kvalita dopředu. Poměrně snadno jsme dostávali balóny do poslední třetiny, tam jsme to ale řešili zbrkle. Měli jsme dát víc než jeden gól.

Máte čtyři body za tří zápasů. Jaký to je start do soutěže?
Těch bodů bychom chtěli mít víc. Taková je ale situace, máme před sebou ještě dost zápasů, abychom to napravili.