Marek Krátký odehrál celý zápas proti Anglii

Reprezentační devatenáctka odehrála v úterý přípravný zápas v Anglii s tamní stejně starou reprezentací. Zápas se hrál na hřišti třetiligového klubu Leyton Orient. V sestavě českých mladíků odehrál celý zápas také teplický odchovanec Marek Krátký, který dokonce nastoupil s kapitánskou páskou. Svěřenci Jaroslava Hřebíka však nakonec svému soupeři podlehli 2:1.

"Byl to pro nás ohromně poučný zápas. Anglie má v týmu hodně hráčů, kteří už nastupují v dospělém fotbale a jsou v plném zápasovém rytmu, kdežto pro naše hráče sezona v dorostenecké lize ještě nezačala. To bylo znát především v úvodu utkání a v prvním poločase. Soupeř byl ve všech fotbalových činnostech lepší, což jsme se snažili eliminovat určitým způsobem hry. Ve druhém poločase už se nám to dařilo lépe a hra se vyrovnala. Zápas to byl extrémně rychlý, důrazný, kvalitní a náročný. Angličané neprohrávají souboje jeden na jednoho, velmi dobře drží míč, neustále se snaží o pressing v systému 4-3-3 v podobném stylu hry, jakým se snažíme hrát i my. Naši hráči se tak museli neustále vyrovnávat s hrou pod tlakem, což jim dělalo problémy v prvním poločase. Poznali ale, že mohou s dostatečnou mírou sebedůvěry a s plněním povinností a úkolů na hranici maxima obstát i proti takovému soupeři. Jak říkám, po všech stránkách to pro nás bylo poučné utkání," hodnotil zápas trenér Hřebík.

Anglie U-19 - Česká republika U-19 2:1 (1:0)
16.Kane, 62.Bamford - 73. F. Twardzik.
Sestava ČR: Zima - Krátký, Čepelák, F.Twardzik, Hybš - P.Twardzik (69.Kováč), Plšek (80.Kindl), Houska, Sýkora - Krmenčík (46.Lutonský), Juliš (23.Kunc, 53.Falta).