Marek Červenka: Góly mám v popisu práce

Mužem utkání Mladá Boleslav – Teplice byl střídající útočník „sklářů“ Marek Červenka, který duel přivedl svou brankou z 64. minuty do remízového stavu 1:1.

Jaký byl tvůj první ligový gól v dresu Teplic?
Nejdřív jsem podržel balon, pak se to otočilo přes Kubu Horu, který mě výborně našel pod sebou a já se to snažil trefit po zemi, abych to nepřestřelil. Se štěstím to tam padlo. Jsem útočník, mám to v popisu práce, je to moje povinnost.

Ten gól odstartoval vaši zvýšenou aktivitu, mohli jste pak přidat i druhý.
Mohli, měli jsme stoprocentní šanci. Kučera výborně vystřelil, Hora dorážel a mně tam chyběl krok. Možná jsem měl udělat skluz, těžko říct.

V kontextu téhle šance je bod ztrátou?
Po tom průběhu utkání ho asi musíme brát, protože jsme prohrávali. Bod tady z Boleslavi může být dobrý.

Start do zápasu nebyl vůbec dobrý, čím si špatný začátek vysvětluješ?
Něco tomu v první půli chybělo. Bylo to takové mdlé, chyběla tam třeba nějaká kolmice.

Po obrátce jste naopak Boleslav přehrávali, ta neměla skoro nic.
Jo, souhlasím. Myslím, že jsme to rozhýbali. Snažili jsme se dávat balony za beky, protože podle mě zase tak rychlí nejsou. Škoda, že nám nevyšlo víc přihrávek za obranu, mohlo to skončit jinak.