Marek Červenka: Doufám, že budou diváci chodit i na další zápasy

​Vyrovnávající branku šlágru víkendového kola HET ligy Teplice – Sparta dal Marek Červenka. Rozjásal Stínadla a pomohl tak svému týmu k remíze 1:1. Podle Červenky ale měli žlutomodří na to, aby Spartu porazili.

Není vzhledem k výbornému druhému poločasu remíza ztrátou?
Škoda, ve druhé půli jsme zapnuli, na bod to stačilo. Určitě jsme ale sahali po třech bodech.

Ani první půle nebyla k zahození, ale nepovedl se vám její závěr…
Nějaké brejky jsme tam měli, kdybychom je vyřešili lépe, tak to mohlo být jiné. Samozřejmě, že soupeř byl v první půli silnější na balónu, ale něco jsme tam měli. Řekli jsme si o poločase, že nemáme ve druhé půli co ztratit a vyšlo to.

Už v prvním poločase jste se mohli trefit, ty jsi tam byl v šanci s Vondráškem.
Byl jsem za Vondym, on myslel, že to má. Škoda, kdyby to nechal, tak jsem to hrál já. Ale nevadí, nedá se nic dělat.

Ve druhé půli už to ale vyšlo, po centru Hyčky jsi srovnal.
Lojza mi dal hezký balón, našel mě krásně. Překvapilo mě, že jsem tam byl sám.

Po delší době jsi dal gól. Určitě tě povzbudí, že?
Ano, potěší, zvýší chuť do tréninků, do všeho. Jen tak dál.

Překvapila vás něčím Sparta, nebo hrála to, co jste od ní čekali?
Plus mínus hrála to, co jsme čekali. Byla silná na balónu, měla tam šikovné hráče Kangu, Stanciua. My si ale za druhou půli zasloužili vyhrát.

Sestava byla postavena tak, abyste mohli hrát na brejky za předpokladu, že Sparta bude víc držet míč. Taktika vycházela?
Snažili jsme se. Měli jsme vepředu docela rychlé hráče, občas to vyšlo lépe, občas hůře. V první půli jsme ty brejky mohli dotáhnout víckrát.

Jak jste si užili atmosféru více než 10 tisíc diváků?
Je to fantastické, když lidi takhle přijdou a podporují nás. Bylo to super. Doufám, že diváci budou chodit i na další domácí zápasy.