MU: FK Teplice – FC Hradec Králové

Své první utkání v I. lize odehrály žákyně FK Teplice. Od 10:30 na teplických Stínadlech přivítaly tým Hradce Králové. Dívky podlehly ve vyrovnaném utkání soupeřkám 0:2.

Už v úvodu utkání mohlo být vše jinak. Teplické dívky si vytvořily dvě vyložené šance, které se jim nepodařilo proměnit. Toho využili hosté a ve 20 minutě utkání vstřelili branku na 0:1. Do konce prvního poločasu se hra přelívala ze shora dolu a domácím se nedařilo najít cestu k Hradecké gólmance. Do druhého poločasu vběhly dívky s odhodláním vstřelit vyrovnávací gól. Místo toho přišla studená sprcha pro Teplice. Soupeřky se znovu dostaly do slibné šance, ve které se nemýlily a stav utkání navýšily na 0:2. Dívky i v druhém poločase vytvářely na soupeřky tlak a dostávaly se do zakončení, které mířily bohužel jen brankářce do náruče. Okolo 70 minuty vypálila nebezpečnou střelu domácí kapitánka, která minula branku jen o pár centimetrů. Do konce utkání se hra odehrála nejvíce ve středu hřiště, a proto si první tři body odvezl Hradec Králové.

Hodnocení trenéra:
„Zápas rozhodlo proměňování respektive neproměňování šancí. Každý zápas jde vidět posun což je to nejdůležitější dneska jsme byli mnohem zkušenějšímu soupeři důstojným soupeřem a myslím si, že remíza by zápasu slušela více. Fotbal se však hraje na góly a ty dal soupeř. Každopádně s předvedenou hrou jsem víceméně spokojen.” – řekl po utkání Bohumil Kudrhalt.