Luděk Němeček: Ligový start je splněný sen

Svou ligovou premiéru si odbyl ve vršovickém Ďolíčku brankář Luděk Němeček. V dresu Teplic byl u porážky svého týmu. “Hrát za Teplice je můj splněný klukovský sen,” říkal po utkání.

Kdy ses dozvěděl, že máš chytat?
Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek, konkrétně na dopoledním tréninku. Protože se Grigi zranil. Má něco s lýtkem, nevím přesně.

Byl jsi nervózní?
Nervozita byla, nebylo to ale nic hrozného. Kluci mě podpořili, takže super.

Ty jsi měl nastoupit už v minulé sezoně, ve skupině o záchranu měly tehdy hrát Teplice v Příbrami... Pomohla ti tahle zkušenost?
Měl jsem tam nastoupit, to je pravda. Zápas byl odložený. Dozvěděli jsme se to v autobuse, dyž jsme byli půl hodiny od Příbrami. To mi určitě pomohlo. Tenkrát jsem se už psychicky připravoval, že budu chytat ligu.

Vyčítáš si nějaký gól?
Góly musím probrat s trenérem na videu. Penalta se asi nedala chytat. A ten první gól? Nevím, asi taky ne.

Jak pro tebe bylo těžké to, že jsi musel nastoupit zrovna v tak tíživé situaci, v níž Teplice teď jsou?
Je to hodně těžké. Snažil jsem se od toho oprostit, abych nebyl pod ještě větším tlakem. Škoda, že jsme tady nebodovali.

Jsi odchovanec Teplic. Je start za áčko v lize splněným snem?
Od malička jsem měl vidinu hrát za áčko. Chodil jsem na každý zápas s taťkou a s mamkou. Je to splněný sen!