Lucie Voňková se stala fotbalistkou roku

Na včerejším slavnostní galavečeru Fotbalista roku 2016 se stala vítězkou v ženské kategorii útočnice bundesligové Jeny Lucie Voňková, která s fotbalem začínala v Teplicích a až do svých třinácti let nastupovala v FK Teplice v chlapeckém týmu.

Pětadvacetiletá reprezentantka patřila do ročníku Pavla Verbíře mladšího, Patrika Láchy nebo Davida Šragy, kteří později nakoukli také do ligového týmu Teplic. Voňková se přes Slavii a Spartu dostala až do Duisburgu a posléze do Jeny, ve které válí od roku 2015.

Od roku 2009, tedy už od svých sedmnácti let, je také součástí reprezentace České republiky, kde zatím odehrála 39 zápasů a nasázela devět branek.

Celý klub Lucii Voňkové k zisku prestižního ocenění moc gratuluje a při její nejbližší návštěvě domácího zápasu FK Teplice obdrží od vedení klubu slavnostně dres.