Liga začíná! Jedeme do Jablonce

A je to tady! Zimní dril skončil, forma se ještě v posledním týdnu ladí do nejmenších detailů. Fotbalisté Teplic, stejně jako dalších patnáct celků nejvyšší soutěže, jdou do boje! V prvním jarním duelu nastoupí proti Jablonci na jeho stadionu. Na Střelnici se bude hrát od 15 hodin, duel je pikantní například v tom, že zelenobílé do boje povede Petr Rada, který na lavičce Sklářů zažil čtyři trenérské etapy.

Cíl Teplic pro sobotní souboj je jasný – bodovat! To potvrzují i slova kapitána Admira Ljevakoviće. „Myslím si, že větší tlak bude na domácí. Hned na začátku chceme nějaký ten bodík získat. Na ligu už jsme natěšení. Sice jsme hráli nějaká přátelská utkání, ligová atmosféra je jiná.“

Ostrého startu se nemůže dočkat také Alois Hyčka, který měl povedený závěr podzimu, hlavně střetnutí na Dukle mu vyšlo famózně. „Odvedeme v Jablonci maximum. Asi to nebude hezký zápas, bude se hrát na zmrzlém hřišti, spíš to bude bojovný fotbal, nic pěkného,“ prorokuje.

Jablonec opustilo několik hráčů, několik jich také přišlo. Nový je útok. Na Střelnici chtěli Davida Lafatu, nakonec se ale budou spoléhat na kulomet značky Chramosta. Ten v minulosti dokázal dát žlutomodrým nejednu branku. „Těším se. Bude to těžký soupeř a náročné utkání. Jak jsem ale poznal kluky v Jablonci, máme na to porazit každého,“ tvrdí před sobotou nová posila Jablonce.

Zápas se Skláři už vyhlíží i zkušený Tomáš Hübschman. „Víme, že Teplice hrály poslední zápas s Táborskem doma. Nějaké informace o nich máme, Čekáme, že to bude urputný soupeř. My budeme potřebovat doma bodovat.“

Kdo s koho? Zápas Jablonec – Teplice vypukne už v sobotu! První vzájemný zápas skončil na začátku sezóny na Stínadlech remízou 1:1, za Teplice z penalty vyrovnával Fillo.