Liberec - Teplice 2:0 (0:0)

Teplický tým odehrál ve středu v podvečer osmifinále MOL Cupu na hřišti Slovanu Liberec. V teplotě je těsně nad bodem mrazu se oba týmy utkali o postup do jarního čtvrtfinále. Trenér Stanislav Hejkal kvůli různým zdravotním trablům musel přeskládat sestavu, v ní se tak objevil pouze jediný klasický stoper - Pavel Čmovš, role dalších dvou stoperů museli obsadit původně krajní hráči Paradin a Petr Mareš.

V prvním poločase se hrálo bez větších šancí na obou stranách, asi největší šanci prvního dějství měl Tomáš Kučera, který napřáhl těsně za vápnem, ale jeho dobře umístěnou ránu vytáhl Knobloch na roh. To po změně stran se na hřišti začaly dít věci! Ve 49. minutě trefil Musa z malého vápna břevno, při následné dorážce Potočný promáchl. Hned o minutu později orazítkoval přímo tyč právě levonohý útočník Liberce a do třetice brankovou konstrukci trefil v 58. minutě opět Musa.

Ale ani tepličtí hráči se nenechali zahanbit, Vondrášek nacentroval před branku na Vyhnala, jehož pokus musel z brankové čáry vykopávat Malinský. Vzápětí kopali žlutomodří přímý kop, kterým Petr Mareš protáhl domácího strážce svatyně. Bohužel však udeřilo na druhé straně, rohový kop domácí prodloužili na zadní tyč, kde se prosadil Musa a poslal Liberec do vedení. V závěru utkání se dostal na hřiště také osmnáctiletý Jan Liška, který tak debutoval v ligovém A týmu. Právě on se sedm minut před koncem dostal k odraženému míči za vápnem a obrana jeho střelu srazila na roh. Teplickým se již v závěru nepovedlo vyrovnat a navíc ještě v závěru zvýšil na 2:0 Jan Kuchta.

Teplice tak končí v letošním ročníku domácí pohárové soutěže, ale už v neděli ve 14:30 je čeká důležitý domácí zápas s Dynamem České Budějovice.