Juniorka zvítězila na půdě Viktorie Plzeň

Tepličtí včera přivítali Plzeň v AGC Aréně v rámci osmého kola ePojištění.cz ligy a utrpěli porážku 0:1. O den později se střet obou klubů opakoval na scéně Juniorské ligy, ovšem na domácí půdě Viktorie. Úspěšnější tentokrát byly Teplice, které především díky dvěma gólům Potočného dokázaly v Plzni zvítězit 3:1.

Severočeši dokázali vstoupit do utkání výborně a hned v páté minutě šli do vedení. Prosadil se Roman Potočný, který využil zmatků v plzeňské obraně a překonal brankáře Sváčka. Potočný naskočil na posledních minut i do zmiňovaného včerejšího prvoligového duelu, tehdy ale dobrou příležitost k vyrovnání nevyužil.

Domácí mohli odpovědět hned za dalších pět minut, jmenovec slavného hokejového brankáře Dominik Hašek ale z přímého kopu orazítkoval jen břevno teplické branky.

Ve zbytku první půle kontrolovali hru spíše hosté a domácí se pokoušeli hrozit z ojedinělých brejkových situací. Jedna taková málem vyšla krátce před přestávkou, kdy Hašek vybídl Hlavatého, jeho pokus ale brankář Plachý zpod břevna vytáhl na rohový kop.

Jak se ovšem hostům vydařil vstup do prvního poločasu, tak to vyšlo po změně stran i domácím. Tři minuty stačily Viktorii a stav byl opět vyrovnaný. Lukáš Matějka se dokázal trochu šťastně prosadit při rohovém kopu svého týmu.

Po hodině hry mohl strhnout vedení zpět na stranu Teplic další fotbalista s prvoligovými zkušenostmi – Davor Kukec. Jeho střelecký pokus po přihrávce Potočného ale z brankové čáry vykopával plzeňský Novák.

Nakonec vzal tedy na sebe odpovědnost opět Roman Potočný, který se prosadil přesnou střelou na vzdálenější tyč Sváčkovy branky.

Domácí se ve zbývající dvacetiminutovce nesměle pokoušeli o odpověď, do větší šance se ale neprobojovali a nakonec ještě jednou inkasovali. O vítězi rozhodl sedm minut před koncem Martin Berešík, který stál ve správný čas na správném místě a odražený balon jen uklidil do odkryté části plzeňské branky.

Plzeň U21 - Teplice U21 1:3 (0:1)
48. Matějka – 4. a 71. Potočný, 83. Berešík.
Rozhodčí: Pechanec – Poživil, Kožár.
ŽK: Svoboda, Bílek (TEP).
Diváci: 100.
Plzeň: Sváček – Vukajlovič, Novák, Svoboda, Hlavatý (73. Havel), Hašek, Brožík, Sedláček (63. Graiciar), Kopřiva, Matějka, Kule.
Teplice: Plachý – Svoboda, Batryn (71. Žitný), Softič (50. Šup), Červenka, Soungole (81. Berešík), Kukec (76. Martirosjan), Bílek, Hasil, Richter, Potočný (84. Švejda Z.).