Juniorka válí s Tomášem Vondráškem

S teplickou juniorkou se momentálně připravuje a nastupuje do zápasů obránce Tomáš Vondrášek. V jehož případě se v poslední době objevilo na sociálních sítích mnoho různých dezinformací. "Původně jsme neměli v úmyslu celou věc komentovat, protože jsme nechtěli Tomášovi uškodit do další kariéry, ale vzhledem k mnoha nepravdivým zprávám na sociálních sítích jsme nuceni zareagovat a vše fanouškům náležitě vysvětlit," říká manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík.

Konkrétní důvody přeřazení vysvětluje sportovní ředitel Jan Skýpala: "O přeřazení rozhodly výkony na hřišti a také následné postavení se Tomáše k objektivní kritice trenérů. Bohužel měl s příjmáním konstruktivní kritiky problémy již dříve, nejen v této sezóně, takže nešlo o první případ, během úvodu jara vše dospělo do fáze, kdy bylo potřeba reagovat. Nejde však o definitivní přeřazení, vše je na samotném Tomášovi, na jeho přístupu, na tom, jak se k situaci postaví, a zda-li si návrat do A mužstva vybojuje."

Opačným směrem z juniorky do A mužstva zamířil minuly týden Chukwudi Chukwuma, který za A mužstvo nastoupil již v Jihlavě. "Chukwudi Chukwuma je výjimečný talent, ale již během podzimu u něj bohužel bylo vidět, že tréninkům nedává vše, jak by měl, proto jsme k posunutí zpět do áčka přistoupili opravdu až v momentě, kdy to vypadá, že vzal vše za správný konec. Věřím, že mu to vydrží a bude platným členem A mužstva FK Teplice," přeje si Skýpala.

Teplická juniorka v letošní sezóně v Juniorské lize doslova válí. Momentálně má na svém kontě čtyři vítězství v řadě a série bez porážky už se datuje dokonce od 22. listopadu, tedy celkem osm utkání. Žlutomodří jsou na třetím místě tabulky se stejným počtem bodů jako druhá Mladá Boleslav, na kterou však mají dva zápasy k dobru.