Juniorka v generálce prohrála s Lechem Poznaň

Zajímavou konfrontaci před startem Juniorské ligy si dnes vyzkoušela teplická juniorka. V Roudnici nad Labem totiž nastoupila proti juniorce Lechu Poznaň, která je v České republice na soustředění.

V utkání byla o něco lepší juniorka Teplic a zaslouženě šla v 18. minutě do vedení, Martirosyan se uvolnil na levé straně a našel přesně hlavu osamoceného Žitného, který otevřel skóre. Už za minutu ovšem bylo srovnáno, po váhání Hasila špatně odkopl míč brankář Švejda a soupeř ho pohodlně vrátil do sítě. Tepličtí se ovšem do poločasu dokázali dostat znovu do vedení, z levé strany se míč dostal ke Zdeňku Švejdovi, který ho levačkou uklidil do branky. Navýšit vedení mohl po individuální akci Martirosyana ještě Softič, ale překopl branku.

Poznaň ve druhé půli rozhodně nesměřovala za vyrovnáním, jenže další chyba teplické obrany jí ho v 64. minutě nabídla, Richter dal špatnou malou domů, Švejda sice byl u míč rychleji, odkopl ho, jenže jen k záložníkovi Lechu a ten obloučkem srovnal. Po dalším zaváhání pak Poznaň v 72. minutě dokonce otočila utkání a dostala se do vedení 3:2. V závěru mohli žlutomodří vyrovnat hlavičkou Hasila, ale místo vyrovnání zvýšil Lech Poznaň z následného brejku na 4:2. Svěřenci Jakuba Pekaře ještě dokázali v nastavení snížit na 3:4 z penalty zásluhou Martirosyana. Tímto výsledkem utkání také skončilo, juniorka tak zakončila letní přípravu, už ve středu odstartuje ligovou soutěž, v Dubí - Pozorce přivítá v 10:30 juniorku Dukly Praha.

Teplice U21 - Lech Poznaň U23 3:4 (2:1)