Juniorka to dokázala, má titul!

Před utkáním Teplice – Mladá Boleslav bylo jasné, že vítěz bere vše. Domácí Teplice sice se Středočechy v utkání dvakrát prohrávaly, přesto dokázaly v obou případech srovnat krok a pak udeřily i potřetí. Mladá Boleslav už vyrovnat nedokázala, a tak jsou Teplice po výhře 3:2 mistrem Juniorské ligy za ročník 2017/18!

První větší šanci zápasu si připsali již v deváté minutě Středočeši. U pravé tyče byl úplně osamocený Zabilanský, jenže skvělým obranným zákrokem se na poslední chvíli prezentoval Kodeš, který obral mladoboleslavského hráče o míč. Vzápětí si připsaly dvě dobré šance i Teplice. Obě dvě měl Díaz, ale při obou pokusech se míč nevešel mezi tři tyče.

Tak se jako první prosadila Mladá Boleslav. Zabilanský vyslal nadýchaný centr na zadní tyč, kam si seběhl Vítek Vejr, jenž osamocený hlavičkoval a nedal gólmanovi domácích nejmenší šanci. Utekly však jen čtyři minuty a bylo srovnáno. Daniel Trubač se dostal do souboje s gólmanem Šedou, byl u míče dřív a rozvlnil síť v bráně Středočechů. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1, a tento stav držel naděje Slovácka, které také bylo aspirantem na titul.

Nástup do druhého poločasu měl rozhodně lepší hostující tým. Připsal si několik zajímavých příležitostí a jedna z nich se nakonec ujala, konkrétně v třiašedesáté minutě. Tomáš Fabián dostal přihrávku na hranici šestnáctky, kde elegantně obešel dva protihráče a brankáře Němečka překonal střelou na zadní tyč. Přestože Středočeši byli lepší, znovu inkasovali.

Poté ale přišlo skvělých šest minut v podání Teplic, kdy dvěma brankami otočily stav utkání ve svůj prospěch. O srovnání stavu se zasloužil Vojtěch Gebert, když si vyskočil nejvýše na centrovaný míč a poslal ho do sítě. Tentýž hráč navíc o šest minut poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Vojtěch Gebert si našel velmi dobrý centr na hranici šestnáctky, opřel se do něj vší silou a rozradostnil domácí fanoušky.

Poslední desetiminutovka byla hodně zajímavá. V 81. minutě totiž dostal domácí Kodeš červenou kartu a Boleslav tak hrála proti deseti, navíc trenér Středočechů nasadil čerstvé hráče, jelikož ještě měl možnosti střídání. V závěru měla Mladá Boleslav tlak, na poslední minuty šel navíc do šestnáctky ještě gólman Šeda, ovšem k vyrovnání to nevedlo, přestože velmi dobrou příležitost na srovnání měl Kopa. Teplice se tak staly mistry Juniorské ligy pro rok 2017/2018, Karel Hasil se pak navíc stal nejlepší hráčem této soutěže!