Juniorka prohrála po půl roce

Teplická juniorka po půl roce, v nichž odehrála deset zápasů, poznala hořkost porážky. Dlouhou sérii utnula až pražská Slavia, které severočeského soupeře v rámci 30. kola porazila vysoko 4:0. Vítězství zajistil sešívaným už ve druhé minutě Štohanzl, následně pak přidali góly Broukal, Fotr a Gilian.

Pražané začali utkání velmi zostra, což potvrdili vedoucí brankou již ve druhé minutě, když se po přesné přihrávce z pravé strany dokázal přízemní střelou prosadit Jan Štohanzl. Domácí byli i nadále více u balonu a tlačili se do šancí. Jednu z nich v desáté minutě nedokázal zužitkovat Oskar Fotr, který trestuhodně minul ve stoprocentní šanci.

Teplice se i nadále spíše bránily a hru tvořili hráči pražské Slavie. Ve dvaadvacáté minutě se balónu zmocnil před vápnem Teplic David Broukal a povedenou střelou k pravé tyči nedal Skalákovi šanci. Následně se také Teplice dostaly na dostřel branky, ovšem domácí brankář Řehák neměl příliš šance.

Při obléhání branky přišli hosté o balon, který obrana Slavie rychle nakopla na Oskara Fotra, který sám proti Skalákovi nezaváhal a potřetí rozvlnil teplickou síť. Teplice mohly do konce poločasu snížit na rozdíl dvou branek, ovšem proti šanci Pecháčka výborně zasáhl Řehák, který tvrdou ránu vyrazil na rohový kop.

Také druhou část začali lépe hráči pražského klubu. V padesáté minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Broukal, kterého ve vyložené šanci výtečně vychytal Skalák. V šestašedesáté minutě již bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Trenéru Petroušovi se vyplatilo střídání. Tři minuty po příchodu na hřiště se povedenou ranou z levé strany prosadil Patrik Gilian.

Následně se hrálo ze strany na stranu, ovšem bez vyloženějších šancí. Ta přišla v sedmaosmdesáté minutě, kdy se po Štohanzlově přihrávce prezentoval pokusem Oskar Fotr, jenž pouze orazítkoval levou tyč hostující branky. Když už se zdálo, že se utkání dohraje, tak se za obranu Slavie vyřítil hostující kapitán Strada, který ovšem tváří v tvář na Řeháka nevyzrál. Domácí gólman však ani nemusel zasahovat. Teplický rychlík poslal balón vysoko nad branku.