Juniorka prohrála na hřišti Bohemky

Zápas 28. kola mezi Bohemians Praha 1905 a Teplicemi začal lépe pro hosty, kteří se díky gólu Vepřovského radovali z vedení. Ovšem ne dlouho, domácí pár minut poté dokázali vývoj zápasu otočit a v dalším průběhu duelu nastříleli další tři góly. Klokani se tak radovali z vysoké výhry 5:1 a vrátili Teplicím podzimní porážku 1:4.

Utkání začali lépe hosté z Teplic, kteří šli už po dvanácti minutách hry do vedení. Po rychlém brejku dva Tepličtí pronikli po pravé straně do vápna a David Vepřovský zamířil po zemi přesně na bližší tyč.

Domácí však s vyrovnáním neotáleli příliš dlouho a taktéž skórovali ze své první větší šance. Po rozehrávce přímého kopu z levé strany se k centru Frizoniho dostal Petr Rothe a prudkou hlavičkou nasměroval míč za záda hostujícího gólmana.

Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Za hosty zahrozil Charvát, který míč v dobré pozici poslal mimo branku a za domácí následně dvě minuty nato Artemuk, jenž křižnou ranou také těsně minul. Po půlhodině hry už se ale Roman Artemuk dočkal a Bohemians šli poprvé do vedení. Chudý vyrazil ránu jednoho z domácích právě před Artemuka, jenž hlavičkou z malého vápna rozvlnil síť.

Hned po deseti minutách hry ve druhé půli Pražané náskok navýšili. Skvělou akci předvedl Kostka, který byl sice faulován, ale dostal výhodu, přihrávkou našel Bernarda Frizoniho a ten prostřelil po individuální akci prudkou ránou brankáře Chudého. Za chvíli mohlo být pro klokany ještě veseleji, když Artemuk vysunul Kostku, ale ten sám před brankářem neuspěl.

Ve čtyřiašedesáté minutě už se domácí dočkali čtvrté trefy. Petr Vacík si skvěle naběhl na centr z levé strany a z první poslal míč přesně do levé šibenice. Domácí sice jasně vedli, šance však byly na obou stranách. Šup však z přímého kopu netrefil branku, zatímco Frizoni parádní ranou z hranice vápna trefil břevno.

Bohemians nakonec dosáhli i páté trefy. Po levé straně utekl Peter Horizrál a svůj únik přetavil v přesnou ránu na zadní tyč. Domácí tak utkání jasně ovládli, na konci zápasu přestáli i některé další šance soupeře a po výhře 5:1 získali tři body.

Juniorská liga:
Bohemians Praha 1905 U21 - Teplice U21 5:1 (2:1)
20. Rothe, 30. Artemuk, 55. Frizoni, 64. Vacík, 77. Horizrál – 12. Vepřovský. Rozhodčí: Rejžek – Poživil, Vitner.
ŽK: Rothe – Kodeš.
Diváci: 120.
Bohemians Praha 1905: Dařina – Brak, Charvát, Rothe, Blecha, Kostka (77. Mitrovič), Frizoni, Káš, Vacík, Artemuk (67. Horizrál), Věchtík (67. Fotr).
FK Teplice: Chudý – Urma, Svoboda, Náhlovský, Vepřovský (67. Vobecký), Švejda (46. Šilhan), Knapík (82. Franc), Martirosyan (80. Kafka), Šup, Kodeš, Zárybnický.