Juniorka přejela Ostravu 4:0

Teplická juniorka dala zapomenout na předchozí krach na hřišti Slavie a v 31. kole Juniorské ligy si spravila náladu v utkání proti Baníku Ostrava. Ten na domácí půdě v Dubí dokázala porazit vysoko 4:0 a ukončila tak svému soupeři pětizápasovou šňůru výher.

Hned ve druhé minutě se odehrála střela hostujícího celku, která však zamířila mimo branku. První střelou na branku se o několik okamžiků později prezentovali hráči teplického celku. Postupem času stále více drželi míč domácí, kteří také vybojovali první rohový kop. Teplická územní převaha pokračovala a nakonec z ní severočeský celek vytvořil první branku, o níž se postaral zkušený útočník David Vaněček.

V dalších minutách se Baník snažil o zvýšení útočné aktivity a vyrovnání. Teplice byly zatlačeny do obrany, leč ostravský celek si vybojoval jen několik rohových kopů, z nichž však branka nepřišla. Hosté měli k dispozici i řadu volných přímých kopů, avšak ani z nich vyrovnání nevzešlo, takže první poločas byl ukončen za stavu 1:0 pro domácí a dal se očekávat pokračující tlak Baníku.

Do druhé půle již nenastoupil střelec úvodního gólu David Vaněček, jehož nahradil Martin Berešík. Očekávaný tlak hostů se nedostavil, ale naopak se podruhé prosadily Teplice, když se za Matějkova záda trefil Asmir Softič. Baník se posléze snažil přeci jen něco udělat s vývojem utkání a ovládl statistiku rohových kopů, nicméně z nich nedokázal vytěžit žádný vstřelený gól.

K vidění byla celá řada nedovolených zákroků na obou stranách, nicméně první žlutá karta přišla na řadu až v 75. minutě a zblízka ji viděl Marek Strada. Na pomezí 84. a 85. minuty se hostující Sylvanus Nimely dopustil prohřešku proti pravidlům v pokutovém území a z nařízené penalty se nemýlil Marek Strada. V samotném závěru ještě jednu branku přidal střídající Boban Djordevič.