Juniorka poprvé ztratila body

Nedělní dopoledne přineslo velmi zajímavý duel v rámci české skupiny Juniorské ligy. Dosud neporažené Teplice přijely do Prahy, kde je v Ďolíčku čekali domácí Bohemians, kteří naopak radost z výhru ještě nepoznali. Vše se však se závěrečným hvizdem sudího změnilo a Pražané se mohli těšit z cenného vítězství 2:1.

Že je chuť domácích po první letošní výhře veliká bylo znát od prvních vteřin. Hned v 1. minutě Jindřišek výborě vysunul na pravé straně nabíhajícího Melíška, který mč zatáhl do šestnáctky, odkud přihrál napříč malým vápnem Michalu Vránovi, jenž v pádu neměl problém trefit odkrytou bránu.

Radost klokanům ovšem nevydržela dlouho. V 5. minutě odpískal rozhodčí první pokutový kop v utkání a Teplice tak byly blízko ke srovnání. K jeho exekuci se postavil Dominik Šup, který svou střelou poslal brankáře na opačnou stranu a mohl jít se svými spoluhráči oslavovat.

Pokud úvodních pět minut diváky namlsalo, museli se poté poněkud uskromnit. Alespoň tedy co se gólových příspěvků týče. V prvním poločase totiž už další branka nepadla.

Druhá půle byla víceméně ve znamení Bohemians. V 57. minutě se Jindřišek šikovně uvolnil na hranici velkého vápna a technickou ranou jen těsně minul horní kout teplické brány. O dvě minuty později to byl Dias, kdo mohl poslat svůj tým do vedení. Postupoval totiž sám na Němečka, ale místo zakončení se rozhodl zaseknout dva vracející se hráče, kteří mu jeho následnou střelu zablokovali.

V minutě dvaašedesáté však musel hostující brankář zasahovat. Domácí zahrávali přímý volný kop z pětadvaceti metrů a Urdinov svým obstřelem pořádně protáhl gólmana Teplic.

Rozuzlení přinesla 68. minuta. Po velmi zbytečném faulu v rohu pokutového území nařídil rozhodčí Severýn druhou penaltu duelu. Tentokrát ovšem ve prospěch Bohemians. Yani Urdinov si v této situaci počínal stejně suverénně jako Dominik Šup u první penalty a rovněž nedal Němečkovi žádnou šanci.

Akcie na srovnání či zvrat sebral Teplicím v 80. minutě Karel Hasil. U střídaček velice ostře zajel do protihráče a za svůj nevybíravý zákrok uviděl červenou kartu. Tím tedy byly naděje Teplic doslova uhašeny. Bohemians si tak připsali první tři body do tabulky Juniorské ligy a naopak Teplice přišly o svou neporazitelnost.

Bohemians U21 - Teplice U21 2:1 (1:1)
1. Vrána, 68. Urdinov (pen.) – 5. Šup (pen.).
Rozhodčí: Severýn – Mokrusch, Pečenka.
ŽK: bez karet. ČK: 78. Hasil (TEP).
Diváci: 150.
Bohemians Praha 1905: Kouba – Buchta, Jindřišek, Urdinov, Hubínek, Vaníček (90. Buneš), Vrána (75. Kocourek), Nátr (65. Horizrál), Dias (84. Václavík), Vacík, Melíšek (71. Věchtík).
FK Teplice: Němeček – Hruštinec (84. Vítek), Dressler, Svoboda (71. Šimeček), Gebert, Haljeta (63. Martirosyan), Žitný (64. Berešík), Kodad (64. Švejda), Šup, Hasil, Richter.