Juniorka pokračuje ve vítězném tažení

Skvělý vstup do sezony prožívají Teplice, které v úvodních třech duelech nezaváhaly. A nezastavila je ve 4. kole ani pražská Sparta, která na jejich půdě inkasovala pět gólů. Tepličtí tak vyhráli i ve čtvrtém utkání sezony, tentokrát 5:2 a jsou v čele české skupiny Juniorské ligy.

Hostující celek nevstoupil do zápasu vůbec špatně. Zpočátku to byl právě on, kdo diktoval tempo zápasu a měl zhruba v úvodních patnácti minutách utkání čtvrtého kola Juniorské ligy více ze hry. Jenže do vedení šly Teplice. Běžela jedenáctá minuta, když si obranu mužstva z hlavního města naběhl Nermin Haljeta a zakončením k bližší tyči dostal míč poprvé za Štorce.

Domácí celek se tím trošku uvolnil. I tak hostující tým byl více na balonu. Z hráčů Sparty byl aktivní především útočník Dao, ale jeho pokus křížem z pravé strany mířil vedle levé tyče.

Po půl hodině hry nechala defenziva rudých volného Šupa a ten z levé strany tlačil míč pod břevno hostující branky, jenže míč letěl nakonec nad svatyni, kterou hájil již zmiňovaný Štorc. Ve 32. minutě ještě obrana Sparty odvrátila střelu Krále z dvaceti metrů na rohový kop. Po něm se ovšem na zadní tyči prosadil rybičkou Karel Hasil.

Tím získaly Teplice určitou převahu a kontrolu nad průběhem hry. Což se ukázalo o tři minuty později, když si Dominik Šup seběhl na křižný pas na levou stranu a pravou nohou poslal míč v souboji se Štorcem po zemi k levé tyči.

Poté byl obraz hry vyrovnaný, ani jeden z celků neměl žádnou větší převahu. Ve 44. minutě fauloval Němeček jednoho z hostujících hráčů při brejku Sparty. Sudí Petřík odpískal pokutový kop. Lukáš Juliš dostal míč pravou nohou k pravé tyči. Němeček vystihl směr penalty, ale bylo sníženo na 1:3.

Hosté se touto trefou dostali ke slovu a vstoupili opět lépe do poločasu. I druhý gól Pražanů zajistil Lukáš Juliš, a sice po rychlém brejku po pravé straně.

Rudí v tu chvíli ztráceli už jediný gól a jejich herní projev byl daleko lepší než v závěru první půle. Sparta byla mužstvem, které tvořilo hru. Po hodině utkání se domácí bek nedohodl s brankářem Němečkem. Tým z Prahy měl k dispozici nepřímý volný kop po malé domů. Střelu Matouška ovšem Teplice dokázaly zablokovat.

Sparťané inkasovali lekci z produktivity, Tepličtí byli velice efektivní v zakončení. Dominik Šup se dostal ke střele a Štorc pustil míč do sítě po přízemním pokusu nejlepšího střelce Teplic v této sezoně. Uběhlo zhruba pět minut a z pravé strany našel Gebert Karla Hasila, který ve skluzu obstaral pátou trefu Teplic.

V posledních deseti minutách ještě zaujala chyba sparťanského beka Sváty, ale jinak si Teplice pohlídaly bez větších problémů výhru a další tři body do tabulky Juniorské ligy.

Teplice U21 - Sparta U21 5:2 (3:1)
35. a 74. Šup, 11. Haljeta, 33. a 79. Hasil – 45. (pen.) a 47. Juliš.
Rozhodčí: Petřík – Melichar, Flimmel.
ŽK: Němeček, Šup (TEP).
Diváci: 200.
FK Teplice: Němeček – Zárybnický (49. Hruštinec), Haljeta (64. Kodad), Dressler, Berešík (73. Švejda), Gebert (81. Vitek), Král, Žitný, Šup (85. Zeman), Hasil, Richter.
AC Sparta Praha: Štorc – Pavlík, Sváta, Boula, Čmelík, Mareček D., Špaček (83. Čajkovský), Balvín (69. Traore), Juliš, Matoušek, Dao (64. Novotný).