Juniorka podlehla posílené Spartě

​V rámci druhého kola Juniorské ligy se v tréninkovém centru na Strahově potkali proti sobě fotbalisté Sparty a Teplic. Sparta do utkání vyslala tým posílený o několik hráčů A mužstva, proti teplickým tak stál například Pulkrab, Juliš nebo Zahustel.

Sparta do zápasu proti Teplicím vlétla a nepustila hostující hráče k ohrožení vlastní brány, dlouho se ale nedokázala dostat do zakončení. Nelichotivou situaci se podařilo poprvé prolomit až v jedenácté minutě Matěji Pulkrabovi, který si v pokutovém území naběhl na centrovaný míč ze standardní situace a hlavou ho poslal ke vzdálenější tyči teplické brány

V polovině prvního půle přišla velká chvíle sparťanského Zinedina Mustedanagiče. Ten si nejprve pohrál s obranou soupeře v sedmnácté minutě a posléze i v dvaatřicáté. V obou případech se dokázal zbavit hráčů Teplic a přesnou střelou ze střední vzdálenosti překonat i brankáře Švejdu. Při druhém gólu neměl teplický brankář šanci zareagovat, při třetím si na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu už zabránit nedokázal.

Poslední slovo v prvním dějství měl pak Ondřej Zahustel, který šikovnou tečí v malém vápně překonal hostujícího gólmana počtvrté.

V úvodu druhého poločasu se domácí hráči dopředu už tolik nehrnuli. Zaměřili se na obranu a dopředu se dostávali jen z rychlých protiútoků. Teplicím se tak otevřel prostor pro hru a začaly se dostávat před domácí bránu. Ani jeden z týmů se ale z této taktiky nedokázal prosadit, neboť veškeré pokusy zmařily nepřesné přihrávky, nebo je dokázali zneškodnit oba gólmani.

Největší šanci Teplic v druhé půli měl Martirosjan, ale s jeho příležitostí si Čtvrtečka dokázal poradit. Ze strany domácích stojí za zmínku povedená střela Surmaje, která ale branku Teplic jen těsně minula. Ve druhém poločase se tak skóre nezměnilo a Sparta díky čtyřem gólům z první části vyhrála 4:0.

Juniorská liga:
Sparta Praha U21 - Teplice U21 4:0 (4:0)
17. a 32. Mustedanagič, 11. Pulkrab, 36. Zahustel. Rozhodčí: Vít – Poživil, Vodrážka. ŽK: Batryn, Svoboda (TEP).
Diváci: 150.
Sparta Praha: Čtvrtečka – Kadlec, Pavlík (82. Sváta), Hovorka, Sáček, Zahustel, Palečko (68. Špaček), Mustedanagič (61. Matoušek), Císařovský (53. Čmelík), Juliš (61. Surmaj), Pulkrab.
Teplice: Švejda – Svoboda, Hruštinec (87. Schettl), Hasil, Mešanovič - Kučera - Softič (58. Berešík), Šup, Batryn (68. Tesař), Martirosyan - Žitný (83. Kotrba)