Juniorka podlehla Jablonci

Junioři Jablonce napravili předchozí vysokou porážku v derby s Libercem a v posledním podzimním utkání přehráli na domácí půdě Teplice 3:0. Na výhře Severočechů se dvěma góly podílel Matěj Končal, posila z A-mužstva. Pro Teplice to naopak znamenala čtvrtá porážka v pěti zápasech.

Utkání začali lépe Jablonečtí. Po centru z levé strany se dostal ke střele jeden z domácích, brankář Teplic Švejda však jeho ránu vyrazil na rohový kop. Domácí měli v prvním poločas více ze hry, což korunovali dvě minuty před přestávkou úvodní brankou. Švejda vyrazil střelu z dálky jen před sebe, k dorážce se dostal nejrychleji Matěj Končal a pohodlně nasměroval míč do prázdné branky.

Druhou půli načala po deseti minutách hry šance Martirosjana, který šel z pravé strany sám na branku, ale nakonec svým lobem mířil kousek vedle pravé tyče svatyně domácích. Z protiútoku se navíc prosadili opět domácí. Centr z pravé strany si hlavou do vlastní sítě srazil nešťastně bránící Karel Hasil a domácí vedli o dva góly.

Další možnost na zvýšení skóre měl útočník Palatický, který se nakonec dočkal branky, ale jeho trefa nebyla kvůli ofsajdu uznána. Jablonečtí pokračovali v trpělivé hře a třetí branka přišla čtvrthodiny před koncem, když si na centr naběhl Matěj Končal, hlavou zamířil přesně k levé tyči a vstřelil svou druhou branku v zápase.

V samém závěru utkání se ještě vyznamenal domácí brankář Klement, který povedenou střelu z dálky parádním zákrokem vytáhl nad branku a také díky tomuto zákroku udržel čisté konto.

Juniorská liga:
Branky:
43 a 75. Končal, 57. Hasil (vl.).
Rozhodčí: Severýn – Pospíšil, Flimmel.
ŽK: Svoboda, Hasil, Zeman (TEP).
Diváci: 30.
Sestavy:
Jablonec:
Klement – Kouřil, Štěpánek (72. Šedý), Tichý, Končal, Jelínek (82. Smíšek), Pleštil (60. Vitkovič), Soukup (38. Palatický), Mehanovič, Zezulka, Žemba.
Teplice: R. Švejda – Bílek, Richter, Hasil, Svoboda - Kodeš, Batryn (64. Weber) - Z. Švejda (81. Ondrášek), Šup, Martirosyan - Zeman (46. Šilhan).