Juniorka je jednu výhru od titulu!

Tepličtí mladíci v předposledním kole Juniorské ligy remizovali na hřišti Zlína 1:1, i remíza je drží ve hře o mistrovský titul, díky remíze Slovácka jim stačí k zisku prvního místa porazit v posledním kole Mladou Boleslav! Utkání se hraje v neděli 27. května od 11:00 hod. v Dubí - Pozorce.

V utkání ve Zlíne jako první zahrozili domácí fotbalisté. Votava utekl obraně Teplic po pravé straně, přičemž svým lobem už překonal i gólmana Němečka, jenomže minul branku. Na druhé straně se musel činit Šiška proti Díazovi, poté už ale zase hrozili výhradně Zlínští. Votavovu střelu dorážel ještě Martin Mlýnek, oba pokusy ale hostující brankář zastavil. A to i průnik ze 41. minuty velmi agilního Votavy, který byl zcela sám před Němečkem. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, i když šance na skórování nějaké byly.

V úvodu druhé půle byly na pár minut aktivnější Teplice, ale zahrozili také domácí po rohovém kopu ohrozil bránu přízemní ranou Vít Mlýnek, načež gól nedokázal z tutové šance vstřelit ani jeho bratr Martin. Následně přišly dvě zajímavé situace ve zlínském vápně. Poprvé sice hostům po kontaktu rozhodčí penaltu neodpískal, v 69. minutě už ale za hru rukou domácích ano. Míč si postavil na značku Nermin Haljetaa střelou do protipohybu otevřel stav zápasu. Vedení ovšem Teplickým vydrželo pouze devět minut, co si totiž míč připravil na hraně vápna pro střelu Matěj Votavaa ránou do horního rohu srovnal. Výhru následně mohly na svou stranu strhnout oba týmy, za Teplice se to ale nepovedlo Gebertovi, za domácí zase Martinu Mlýnkovi, který v poslední akci zápasy po rohovém kopu trestuhodně zblízka minul branku. Utkání tak skončilo bez vítěze 1:1.

"Do zápasu jsme nastoupili v okleštěné sestavě, protože nám kvůli zranění budou dlouhodobě chybět klíčoví hráči Hasil a Hruštinec. Jejich absence byla na výkonu znát, Zlín byl o něco hladovější po gólech, ale v několika situacích nás podržel brankář Němeček. O poločase jsme sáhli ke změně rozestavení, což se nám vyplatilo, byli jsme rázem silnější na balónu, z čehož také resultovala penalta, kterou jsme proměnili. Bohužel po hrubě chybě Martirosyana na půlce hřiště jsme umožnili soupeři vyrovnat. Následně jsme měli tlak, který domácí přečkali, a v závěru nás zatlačili naopak oni, takže jsem za bod rád a to hlavně protože nás nechává ve hře o titul a máme vše vy svých rukách," hodnotil utkání Stanislav Hejkal.