Jan Vošahlík: Musíme poděkovat fanouškům za podporu

​Střelecké prokletí v Hradci Králové protrhl v 55. minutě Jan Vošahlík. Svým gólem potvrdil, že je na jaře tajným teplickým esem, které dokáže pomoct, když je zapotřebí.

V prvním poločase jste se v koncovce hodně trápili. Jak to vypadalo v kabině?
Řekli jsme si, že ty šance přijdou, protože jsme hráli v první půli opravdu skvěle. Šance jsme měli obrovský, furt jsme ale trefovali gólmana. Zaplaťpánbůh, že jsme dali ve druhé půli ten gól. Pak jsme sice přestali trošku hrát, nepodrželi jsme balón, ale pak už jsme si to pohlídali a vyhráli s nulou.

Co se honí hráči v hlavě, když nedá dvě tři tutovky?
Já si říkal, že zavřu oči a zkusím to prostřelit, až přijde další šance, protože v první půli jsem to chtěl dávat kolem brankáře, ale chytil mi to, pak jsem to blbě trefil. Tu třetí šanci jsem naštěstí proměnil.

A motivovalo tě to, že si dvě tutovky nedal, nebo frustrovalo?
Nedal jsem, no, ale svět na tom nestojí, přijdou další šance, zkusíte je proměnit. Trošku jsem se uklidnil, ale uklidnili se i ostatní, přestali jsme po tom mém gólu hrát.

Trošku jste si to sami v první půli zkomplikovali, když jste nedali šance, které jste měli, že?
To jo, mohli jsme to rozhodnout už dříve. V té první půli jsme měli snad šest obrovských šancí. Ale jsme rádi za těch dva nula.

V hradecké kabině prý byla o přestávce bouřka. Bylo to na Votrocích znát?
Přišli z kabiny a dostali gól. Ta bouřka jim asi moc nepomohla.

Přesto ta druhá půle byla vyrovnanější, domácí měli nějaké šance. Co vám dělalo největší problém?
My zalezli a oni nakopávali dlouhý balóny na Černého, který je uměl podržet, sklepávat. Do větších šancí jsme je ale nepustili.

Jak důležité vítězství to směrem k Evropě je?
Víme, že Boleslav má těžký soupeř, Slavii a Plzeň. Počítáme, že body ztratí. My musíme vyhrát doma s Bohemkou, abysme jí byli pořád na dostřel.

Pro vás je los docela příznivý, že?
Určitě, los máme lepší než Boleslav. Ale ztrácíme na ni pět bodů. Uvidíme, jak to dopadne, jestli něco stáhneme, půjdeme zápas od zápasu.

V hledišti jste opět měli podporu fanoušků, kteří vás povzbuzovali po celý průběh zápasu.

Jsem rád, že za námi přijeli. Hned se nám hraje líp. Musíme jim za podporu poděkovat.