Jan Rezek: Chceme odčinit domácí porážku od Olomouc

Jan Rezek se se svými žlutomodrými kamarády vypraví v pátek na Slovácko. Teplice totiž v Uherském Hradišti budou hrát v sobotu od 17 hodin zápas 27. kola HET ligy.

Předposlední venkovní utkání čeká Teplice na Slovácku. Co zápas může divákům nabídnout?
Vzhledem k tomu, že Slovácko ještě není zachráněné, tak to bude těžký zápas. Už jsme se v Karviné přesvědčili, že se soupeři, kteří o něco hrají, je to těžké. My, i když jsme v relativním klidu, ale pojedeme do Uherského Hradiště vyhrát, protože také potřebujeme body z venku. Navíc chceme odčinit domácí porážku od Olomouce.

Utkání s celky, které hrají o život, jsou pro vás výzvou?
Samozřejmě. Nejsou to žádné poutáky, v Karviné to bylo plné osobních soubojů, kolikrát byla opravdu až na hraně. Dá se to pochopit. Nečeká nás vůbec nic jednoduchého.

Jaké máš na zápasy, které se hrály v Uherském Hradišti, vzpomínky?
Pamatuju si, že jsem snad na Slovácku nikdy nevyhrál. Kromě zápasu s Plzní, to jsme vyhráli.

Trošku se teď odkloníme o fotbalu, protože ty ses vrátil po dlouhých letech ke golfu. Jaký to byl návrat?
Musím se poplácat po zádech, protože jsem si myslel, že to bude daleko horší. I když jsem pár balónků ztratil, tak jsem měl ze své hry docela dobrý pocit. Na jednu dobrou ránu jsem měl čtyři špatné, ale jsem sám ze sebe překvapený.

Chceš u golfu zůstat po konci kariéry?
To nee, já nehrál po zranění kolena snad 10 let. Beru to tak, že si zahraju s kamarády, pak si zajdeme na kafe, hezky zrelaxuju. Po skončení kariéry chci zůstat u fotbalu.

Jako trenér, nebo jako skaut či manažer?
Chtěl bych zůstat na trávníku, takže jako trenér.