Jan Krob: Na zápas do Zlína se všichni těšíme

Jan Krob je nejlepším nahrávačem ePojisteni.cz ligy, doposud připravil svým spoluhráčům deset branek! Jak se připravuje na zápas ve Zlíně?

Duel na Moravě bude vzhledem k boji o Evropu velmi důležitý. Je to tak?
My už se na to utkání těšíme. Všichni víme, o co hrajeme. Chceme tam udělat co nejlepší výsledek a zajistit si tak co nejlepší pozici před dalšími ligovými zápasy.

Jaká bude cesta ke třem bodům ze Zlína?
Náročná, čekáme spíše silový zápas se spoustou soubojů. Budeme se ho snažit zvládnout.

Zlín není v pohodě, jeho trenér může být odvolaný ze své funkce. Co to s týmem může udělat?
To nevím, my to neřešíme, soustředíme se hlavně sami na sebe. Chceme hrát hru, jakou teď hrajeme. To je jediný náš cíl.

Ty máš na svém kontě deset asistencí, podílel ses tak na jedné třetině teplických branek!
Kdyby útočníci nedali gól, tak ty nahrávky nemám. Ale jsem za to samozřejmě rád, za to, že mi to jde. Hlavně jsem ale rád, že získáváme body.

Máš spočítané, kolik z těch příher bylo vzduchem z centrů, kolik po zemi?
Upřímně nevím. Je to tak nějak namíchaný. Ale vím, že jedna byla po mé střele, kdy se Vaňous trefil do sítě Slavie takovým pakopem.

Ani nevíš, kdo po tvých nahrávkách dává góly nejčastěji?
To je taky namíchaný. Něco dal Kuba Hora, něco David Vaněček.

Býval si vždy nahrávač, nebo spíš střelec? Pamatuji si, že jsi v Bystřanech dal kdysi teplickému béčku v dresu rezervy Sparty tři, nebo čtyři góly.
Ale všechny byly z penalty. Já mám už domalička daný, že jsem spíš nahrávač. Táta mi potom dával peníze spíš za přihrávky, než za góly. Mám to tak zkrátka daný.

Blíží se Velikonoce, jak je strávíš?

Pracovně, pojedu k našim na zahradu, doma radši zamknu, aby nikdo neotvíral. (úsměv)