Jan Krob: Chceme v Hradci vyhrát!

Jan Krob, který patří k základním stavebním kamenům žlutomodrých, očekává v neděli v Hradci Králové těžký zápas. Domácí totiž bojují o život, v případě ztráty by se přiblížili druhé lize. Skláři by naopak mohli zapomenut na pohárovou Evropu, kdyby z východu Čech nejeli zpět na sever se třemi body.

S jakými úmysly pojedete do Hradce a jaký těžký zápas to podle vás bude?
Pojedeme tam s tím, že chceme vyhrát, protože to je jediná možnost, jak se dostat na čtvrtý místo, nebo dostat Mladou Boleslav pod tlak. Jakákoliv ztráta by vzhledem k pohárům byla špatná. Nebude to jednoduchý. Vím, jak se hraje o záchranu, kluci musí. Bude to pro nás těžký zápas!

V Hradci Králové je atypický stadion. Cítí tam hráči, že je to přeci jen něco jiného, než na co jsou z ligy zvyklí?
Jo, je to tam hodně nefotbalový. Tribuny jsou dalek, za brankama nic není, okolo je dráha, zázemí taky není úplně ideální. Ale Hradec vždy hrál dobrý fotbal. Pro nás určitě je těžký na tom hřišti hrát, ale pro oba dva je to stejný.

Vývoj předchozího týdny sen o pohárové Evropě trošku vzdálil, ale je nutné zmínit to, že jste na jaře odehráli deset zápasů a jen jeden jste prohráli! I kdyby Evropa nevyšla, na jaro určitě budete vzpomínat v dobrém, že?
My trošku počítali s tím, že se do Evropy půjde i z pátýho místa. Domácí pohár nám ale nenahrál. Budeme se snažit i teď udělat co nejvíc bodů a o Evropu bojovat do posledního kola, když bude ta možnost. Jaro budeme brát tak, že jsme stáhli náskok Boleslavi, dostali se před Zlín. Bereme to pozitivně.

Pozitivní ale není to, že do Hradce musíte jet bez vykartovaného Ljevakoviće a také bez zraněného Horoše. Jak moc vám to bude komplikovat vaší snahu o tři body?
Karty k fotbalu patří, to postihne spoustu dalších týmů, na jedno kolo se Ljeva nahradí, ale ztráta Kuby Hory je fakt velká. Měl velkou formu. Budeme jedině rádi, když se po zranění do ní zase rychle dostane zpátky.

Je lavička dostatečně široká a kvalitní, abyste ty ztráty dokázali nahradit?
Co se Kuby týče, tak patřil k nejlepším, bude těžký ho nahradit. Hráči tu jsou, je to tom, že se někdo dostane do formy a Kubu nahradí.

Ještě ke kartám; ty jich máš na kontě sedm, hrozí ti při další žluté dvouzápasová pauza. Jak se s tímto vědomím hraje?
Já měl už po podzimu šest žlutých, tak se mi hrál už dřív těžko. Ale teď se na to snažím nemyslet. Beru to tak, že když to přijde, tak to přijde. Bude malý zázrak, když to nepřijde. Budu se snažit to dohrát.

Jsi teď nejtrestanější hráč Teplic, že?
Ljevovi už sudí karty nedávají, no… (úsměv) Myslím, že dvě z těch, co jsem dostal, byly zbytečný. Dvě zase nebyly ani za pořádný faul a hned jsem je dostal. Je to o rozhodčím; kdy ji dá, kdy nedá.

Do Hradce se opět vydají vaši fanoušci, tak jak po celé jaro. Co vzkázat těm, kteří ještě váhají, jestli do Hradce jet?
Za ty, co jezdí, jsme moc rádi, ale zklamáním pro mě bylo to, že i když bojujeme o poháry, hrajeme docela hezkej fotbal, navíc je i pěkný počasí, přijde na náš domácí zápas jen čtyři a půl tisíce diváků. Čekal jsem, že jich bude víc. Ti co přijdou a fandí nám, jsou super, jsme za ně strašně moc rádi, i za to, že jezdí s náma ven.