Jan Knapík: Fanoušci nám chyběli, ale zvuky je dobře nahradily

Velmi dobře odehrál sobotní zápas s Libercem na postu defenzivního záložníka mladičký stoper Jan Knapík. Nyní už vyhlíží středeční duel “sklářů” na Bohemce, který se bude hrát od 18 hodin.

V týdnu jsi měl problémy s třísly, jak to vypadalo?
Trošku jo. Na konci týdne jsem byl už připravený naplno, mohl jsem do utkání nastoupit. Jsem rád, že mi trenér dal šanci, když jsem byl v pohodě.

Jak se třísla léčí?
Klidnějším režimem, trošku se omezí střelba, jsou tam nějaká cvičení s fyzioterapeutem, aby se uvolnila třísla i záda.

Zápas ti nakonec vyšel. Jak jsi viděl jeho průběh?
Začali jsme bránit v bloku, nenapadali jsme Liberec vysoko. Hráli jsme, co jsme chtěli. A všichni jsme dodržovali pokyny trenéra. To byl klíč k úspěchu. Prostě jsme věděli, co máme hrát.

Nastoupil jsi v záloze. Cítíš se tam lépe než na pozici stopera?
Celkem je mi to jedno, ale možná je to pro mě lepší veprostřed hřiště. Je tam víc akce, není to takové vyčkávání vzadu.

Nakonec sis zahrál i stopera, když jsi na něj šel místo Kodeše. Bylo to náročné?
Neřekl bych. Když 70 minut hrajete zápas, tak není problém přejít na stopera. Těžší je jít do hry z lavičky.

Co jsi říkal na atmosféru zápasu?
Nebylo to ono, fanoušci nám chyběli. Ale myslím si, že to dobře nahradily zvuky z reproduktorů.

Tomáš Kučera říkal, že ho trošku vyděsily. Co tebe?
Taky mě na začátku překvapily, pak jsem si zvykl. Hrálo se mi lépe, než kdyby bylo úplné ticho.

Teď jedete na Bohemku, kde je podpora domácích fanoušků mohutná. Ale budou chybět…
To pro nás určitě může být výhoda.

V čem to utkání pro vás bude jiné, než bylo to sobotní?
Pořád ještě panují omezení kvůli koronaviru. Pořádně ani nevíme, jak to bude dál, jestli to bude jako teď doma. Jsem na to zvědavý. Ale už můžeme i při tréninku do kabiny, tak je fajn, že zase budeme pospolu.