Jakub Hora a Gepardice Jane se zúčastní akce Kabelky pomáhají

Páteční části akce Kabelky pomáhají v Obchodním centru Olympia Teplice, která se koná na pomoc malé Andrejce, Zdeněčkovi a Matějovi v pátek a v sobotu, se zúčastní také záložník Jakub Hora a maskot klubu Gepardice Jane, oba budou mít připravené podpisové kartičky.

Autogramiáda FK Teplice začne v pátek v 16:00 hodin, součástí bude také krátký rozhovor Jakuba Hory s moderátorem akce, přijďte tedy v pátek podpořit dobrou věc a ještě si odnést podepsanou kartičku.

V rámci akce, kterou pořádá Lions Club Teplice Ladies, z.s. a Život dětem, o.p.s., se uskuteční dobročinný kabelkový bazar. Výtěžek z prodeje kabelek pomůže malé Andrejce, Zdeněčkovi a Matějovi.

Andrejka je šestiletá holčička z Chotějovic, která trpí metabolickým onemocněním centrálního nervového systému. Holčičku trápí epilepsie, středně těžká mentální retardace, špatně vidí, špatně chodí...na tuto nemoc zatím není žádná léčba.

Zdeněček je pětiletý chlapeček z Jirkova, který trpí neurologickou poruchou mozku. Chlapeček nemluví, nechodí, nepostaví se ani s pomocí. Trápí ho časné a bolestivé křeče do nohou a výrazné nabírání hmotnosti, které je způsobeno tímto onemocněním. Přesto má radost z maličkostí, je hravý a veselý.

Matěj bydlí v Ústí nad Labem a je mu 11 let. Jeho diagnóza je spinální muskulární atrofie. Chlapec potřebuje tzv. "Vertikalizátor" = vertikalizační pomůcka Bantam, která kombinuje pohodlné sezení s vertikalizací a s možností přejít do lehu, což umožňuje umístit dítě do neomezeného počtu pozic tak, aby průběžně zatěžovalo a odlehčovalo páteř a klouby dolních končetin.