Jakub Hora: Uvědomovali jsme si, že zápas musíme zvládnout

Jakub Hora byl jedním z nejlepších hráčů Teplic proti Příbrami. Byl to právě on, kdo přidal druhý gól, který žlutomodrým do druhé půle zajistil potřebnou dávku klidu. V ofenzivě předvedl Jakub opravdu výborný výkon, na který byla radost se dívat.

Jarní formu jste potvrdili výhrou nad Příbramí. Jaké to bylo utkání?
Zpočátku nervózní, kazili jsme, nedostávali jsme se ke hře, jakou jsme chtěli hrát. Až po dvaceti minutách to byla naše hra, už jsme udrželi balón vepředu, hráli jsme rychle do útoku a měli dost šancí na první gól. Dali jsme ho sice až trošku později, ale pak jsme do kabiny přidali další, tím jsme se úplně uklidnili.

Zdálo se, že Příbram je posilněna výhrou nad Hradcem, vůbec nebyla pasivní.
To ale bylo námi, tím, jak jsme hráli. Byli jsme nějací nervózní, nedrželi jsme balóny, nehráli to, co jsme chtěli. Až pak jsme jim určili náš styl, vzali jsme iniciativu do svých rukou.

K uklidnění jsi přispěl i ty parádní druhou branou. Popiš ji, prosím.
Viděl jsem dlouhý balón od Niviho, nebo od Kůči. Vosa mi ho hezky sklepnul, i když nevím, jestli to zrovna takhle chtěl, a já se snažil trefit balón do brány, klopit to dolů.

Gólů jste mohli dát víc!
Už v první půli jsme jich mohli dát víc, máte pravdu, šancí bylo hodně. Zaplaťpánbůh za ty tři branky, v poslední době jsme jich moc nedávali, i když šance byly.

Nemohla být ona nervozita způsobena i očekáváním, jaké mezi fanoušky panovalo? Každý čekal, že zopakujete výkon z Edenu a Příbram jednoznačně porazíte…
To ne. Ale my si uvědomovali, že ten zápas musíme zvládnout za každou cenu, aby byla klidná reprezentační pauza a abychom se odrazili v tabulce zase nahoru. Možná proto jsme byli chvíli nervózní. Bylo to jen o nás, zvládli jsme to!