Jakub Hora: Jen jsem se snažil trefit hlavou bránu

Naběhl si v 10. minutě do vápna a přesnou hlavičkou rozjásal teplické fanoušky. Jakub Hora se stal oslavovaným střelcem sobotního duelu s Karvinou, jeho gól byl totiž jediný toho odpoledne.

Dal si rozhodující gól zápasu. Jak se ta akce seběhla?
Nabíhal jsem do vápna a viděl, že Šušnjar dostal centr pod sebe. Je to levák, čekal jsem od něj centr. Našel mě fantasticky a já už se jen snažil trefit hlavou bránu.

Gólman Karviné Laštůvka se vztekal, že mu dal gól nejmenší hráč Teplic. Co ty na to?
Oni se většinou lidi diví i tomu, že na přední tyči hlavou prodlužuju rohy. Ale není to jen o výšce. Myslím, že si balón dokážu najít. Měl jsem tam i další věci. Je to prostě chyba Karviné, že mě tam nechala osamoceného.

Jaký to byl s Karvinou vůbec zápasa?
Náročný a hodně ubojovaný. Nedokázali jsme se tolik k nim dostat, i když náznaky šancí byly. 1:0, to nám stačí.

Historie se na způsob výhry ptát nebude… Ale za týden máte doma Slovácko. Bude těžké tři body opět potvrdit?
Myslím, že to bude ještě těžší zápas, než byl s Karvinou. Viděl jsem, jak Slovácko hrálo se Slavií. Jestli budou hrát takhle i proti nám, tak nás čeká opravdu těžký soupeř. Musíme se na zápas dobře připravit a získat tři body.

Jak se na zápasy se soupeři, kteří nezní tak zvučně jako například Slavia nebo Plzeň připravujete psychicky?
I tyto týmy hrají dopředu dobrý fotbal, není důvod je podcenit. V našich hlavách k podcenění nedojde, vždyť hrajeme o poháry. Byla by velká škoda, kdyby k něčemu takovému došlo.

Do hlediště přišly čtyři tisícovky fanoušků. Jakou udělaly kulisu?
Myslím, že byla suprová. Celý zápas nás povzbuzovali, jen ve 40. minutě na nás začali pískat, když jsme nahráli míč dozadu. To mě docela mrzelo, protože jinak nás fakt celý zápas podporovali. Děkujeme, že přišli a že nás povzbuzují!